Sari la conținut
Forum Roportal
grigi

loteria nationala a invins din nou

Postări Recomandate

am deschis azi la intimplare o publicatie de pe net si surpriza: potul cel mare la LOTO a fost in sfirsit ridicat.

articolul povesteste cu lux de amanunte despre fericitul cistigator din Calarasi: nu pot decit sa il felicit si sa ii urez o viata lunga, caci in ceea ce priveste prosperitatea... 10,5mil$ ar trebui sa fie suficienti, doar daca...

 

doar daca nu cumva loteria nationala si meseriasii de la putere incearca din nou sa ne prosteasca, asa cum fac de fiecare data.

 

ce ma uimeste este lipsa de imaginatie; sa folosesti iar si iar acelasi tipar: un tip "sarac dar cinstit: se duce de dis de dimineata la chiosc unde cheltuieste ultima suta pe care o avea in buzunarul lui de somer amarit, pe un bilet cu o varianta unica.

 

si culme: la extragerea din aceeasi zi chiar cistiga :spiteful:

 

ca sa se dea crezare farsei nationale, la televiziune, cu o zi inainte de extragere, apare o doamna care, dindu-si ochii peste cap, ne explica cu lux de amanunte cam ce masuri de siguranta s-au luat pentru combaterea fraudei. singura problema limbajul corpului (fara sa ascult ce spune - teweul era dat pe mute - imi zic: doamna asta minte) :blink:

 

care este parerea vostra: sunt au ba masluite extragerile loto? luam parte la nasterea noului "ogica"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. In fond , s-a intamplat de saptamani intregi sa nu ia nimeni potul cel mare , asta pentru a strange banii. Loteria a mai fost numita si o forma de taxa voluntara sau o taxa pe stupiditate . Toate tipurile de loterii sunt bazate pe a strange statului bani. Sa fie sanatos castigatorul, de m-ar lua cu el/ea la un magazin de haine , m-ar face foarte fericita!Nu stiu ce sa zic. In fond , s-a intamplat de saptamani intregi sa nu ia nimeni potul cel mare , asta pentru a strange banii. Loteria a mai fost numita si o forma de taxa voluntara sau o taxa pe stupiditate . Toate tipurile de loterii sunt bazate pe a strange statului bani. Sa fie sanatos castigatorul, de m-ar lua cu el/ea la un magazin de haine , m-ar face foarte fericita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu inca

 

dar totusi ce a facut ogica cu biletul de 137.000E??? a luat macar 4 numere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inca

 

dar totusi ce a facut ogica cu biletul de 137.000E??? a luat macar 4 numere?

 

a luat un numar. :soc:

ogica e un dobitoc, la fel ca DD si ceilalti de la zeroTV care cauta senzationalul in chestii aiuristice. le-as spune eu unde pot sa-l gaseasca ptr. a le creste audienta, dar de ce sa-i consiliez gratis?

astept sa castige la loto...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei nu vizionez OTV dar am vazut din intimplare ca,castigatorul din Calarasi nu e castigatorul de drept iar la televizor a fost o mascarada gen "revolutia romana" numai ca acolo cautam "teroristii" si aici cautam"castigatorul" :lol2::lol2: Oricum nu lasau ei vrabia din mana....Ar trebui sa nu mai joace nimeni...parerea mea :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios prin ce tip de retea sunt legate masinile unde jucam la loto. Ce se intampla, bagi biletul si transmite numerele la centru ? Prin ce cablu ? Internet, sau au ei o retea numai pentru loterie ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curios prin ce tip de retea sunt legate masinile unde jucam la loto. Ce se intampla, bagi biletul si transmite numerele la centru ? Prin ce cablu ? Internet, sau au ei o retea numai pentru loterie ?

Au o reţea proprie, prin satelit. Pe orice clădire unde este o agenţie loto, ai să vezi antene satelit cu nişte LNB-uri imense, pentru că sunt folosite şi la emisie. (two-way satellite)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×