Sari la conținut
Forum Roportal
DJ. Strigoi:P

Nume pentru un pitbull

Postări Recomandate

eu cred k i s-ar potrivi un nume mai puternic,mai fioros... :roll:

Poa'să fie c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

numele nu trebuie sa se asemene cu vreo comanda, gen Sherry - Sezi.

daca sunt 3 silabe nu moare nimeni, cati caini la tara nu ati vazut numiti "fetita", "negruta" and co. si au raspuns foarte bine. mai de contestat este autoritatea pe care o impui cainelui, locul sau in ierarhia familiei (care mereu e cel de jos) si putin dresaj rudimentar. abia apoi poti sa ai pretentia sa iti raspunda cainele la nume.

cel mai bine se vede chestia asta undeva gen plaja, camp deschis, strada...daca este incapatanat sau nu asculta, poti tu sa il strigi si Puki, Riky, Miki, Lord, Iepure, Pitulice, ca tot degeaba....deci, mai important e cainele decat numele lui, asta am tot aberat eu mai sus. :roll:

totodata, numele unui caine poate fi schimbat, indiferent de ce spun unii...chiar si la 7 ani poti sa ii schimbi numele...vreo 2 saptamani va fi foarte confuz dar usor usor va intelege. Si'asa un caine nu intelege ca Lord, Mufflet, Ursu' e numele lui...el il confunda cu comanda 'vino'...de aceea nu trebuie sa se suprapuna cu vreo alta comanda, fiindca animalul primeste niste semnale confuze.

anyway, bafta cu cel mic. ai gasit ceva frumos pana acum?

 

Tu chiar ai 11 ani? Inafara de faptul ca e un pic ciudat, avand in vedere ca un copil sub 16 ani cel putin [chiar si aici exagerez] nu ar trebui sa aiba un caine cu un asemenea potential agresiv, mai e si cu pedigree. si nu prea cred ca este cu pedigree...nu exista pitbulli cu pedigree eliberat de ACR, poate doar daca e adus din afara. mi se pare f ciudata situatia...

Editat de alexa_ploiesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Macar arata fioros? :) Ca daca e un maidanez mic si pufos si care latra subtirel.... :(

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×