Sari la conținut
Forum Roportal
Dj RoSs

Inscris La Doua Facultati

Postări Recomandate

Sunt in dilema. Am fost acceptat la doua facultati si nu stiu pe care s`o aleg. M`ar tenta ambele dar nu stiu daca e posibil, sau daca voi putea face fata. La Stiinta Calculatoarelor sunt la taxa iar la Inginerie Electrica si Electronica sunt la buget. Daca sunt persoane care au fost in situatia asta sau care au facut 2 facultati odata, va rog sa`mi spuneti cum a fost.

 

Salut Dj "ros" de dubi...

 

Presupun ca la ambele ai optat pentru ca iti place electronica si calculatoarele. Pe de alta parte cred ca ai optat pentru cele doua din pasiune...nu de dragul de a face o facultate si a avea o diploma din carton la final.

 

Cred ca "calculatoarele" ar fi o optiune buna - deoarece ai optat pentru si ai fost acceptat numai la "taxa"...acolo inveti si electronica.

 

Despre taxa...

Fata mea a "intrat" acum 2 ani la 3 facultati.

Din cele 3 una era cu taxa si restul gratis...a ales sa faca "Stinte Politice"...care era cea cu taxa...

Taxele pentru primul an de facultate le-am platit eu.

La sfarsitul anului 1 a avut note mari...si a fost trecuta la "fara taxa".

Acum incepe anul 3 tot la "fara taxa".

 

Deci, daca te ti de facultate si inveti cred ca poti sa treci la "fara taxa" in anul urmator...intreaba la secretariatul facultatii daca este asa...

 

Nu recomand sa faci doua facultati simultan...sunt costuri mari psihice si pecuniare.

 

Succes,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×