Sari la conținut
Forum Roportal
Dj RoSs

Inscris La Doua Facultati

Postări Recomandate

Sunt in dilema. Am fost acceptat la doua facultati si nu stiu pe care s`o aleg. M`ar tenta ambele dar nu stiu daca e posibil, sau daca voi putea face fata. La Stiinta Calculatoarelor sunt la taxa iar la Inginerie Electrica si Electronica sunt la buget. Daca sunt persoane care au fost in situatia asta sau care au facut 2 facultati odata, va rog sa`mi spuneti cum a fost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt in dilema. Am fost acceptat la doua facultati si nu stiu pe care s`o aleg. M`ar tenta ambele dar nu stiu daca e posibil, sau daca voi putea face fata. La Stiinta Calculatoarelor sunt la taxa iar la Inginerie Electrica si Electronica sunt la buget. Daca sunt persoane care au fost in situatia asta sau care au facut 2 facultati odata, va rog sa`mi spuneti cum a fost.

 

ramai pe pozitie la inginerie electrica si electronica....

primul an este cel mai greu...la toate facultatile,,,,nu merita sa risti....sa ai restantze multe si sa nu le poti lua

si gandeste-te....le termini pe amndoua odata......la care dai licenta?....nu poti sa le dai pe amandoua in acelasi timp..dificil

trebuie sa amani un an pentru asta....asa ca....in anul 3 incepe-o si pe ce-a de-a doua....

bafta

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ramai pe pozitie la inginerie electrica si electronica....

primul an este cel mai greu...la toate facultatile,,,,nu merita sa risti....sa ai restantze multe si sa nu le poti lua

si gandeste-te....le termini pe amndoua odata......la care dai licenta?....nu poti sa le dai pe amandoua in acelasi timp..dificil

trebuie sa amani un an pentru asta....asa ca....in anul 3 incepe-o si pe ce-a de-a doua....

bafta

 

Gandeste'te si la faptul ca poate va regreta mai tarziu daca renunta la una din ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt in dilema. Am fost acceptat la doua facultati si nu stiu pe care s`o aleg. M`ar tenta ambele dar nu stiu daca e posibil, sau daca voi putea face fata. La Stiinta Calculatoarelor sunt la taxa iar la Inginerie Electrica si Electronica sunt la buget. Daca sunt persoane care au fost in situatia asta sau care au facut 2 facultati odata, va rog sa`mi spuneti cum a fost.

Faci mai intai Inginerie Electrica si Electronica iar apoi master la Stiinta Calculatoarelor. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faci mai intai Inginerie Electrica si Electronica iar apoi master la Stiinta Calculatoarelor. :spiteful:

 

Dar amandoua odata nu se poate? Nu ar face fata? Sau una la Fara Frecventa si cealalta la zi? Pentru ca locul la Stiinta Calculatoarelor il va pierde daca renunta acum...si va ajunge iar sa se chinuie sa'l recupereze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar amandoua odata nu se poate? Nu ar face fata? Sau una la Fara Frecventa si cealalta la zi? Pentru ca locul la Stiinta Calculatoarelor il va pierde daca renunta acum...si va ajunge iar sa se chinuie sa'l recupereze.

..

tu nu intelegi....ar trebui sa fie cel putin un an diferentza intre ele,,,pentru a putea da licentza ok....

altfel...termini 2 facultazi..si dai o singura licentza...stai un an si dai si licentza 2.....de anul asta zic eu...

care este important.....poti ajunge sa nu mai dai licentza 2...( te iei cu alte treburi)

intzeleseshi?

 

sauuuuu.....daca omul este bazat la pozonar...cu banutzi.....le face pe aman2 odata

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..

tu nu intelegi....ar trebui sa fie cel putin un an diferentza intre ele,,,pentru a putea da licentza ok....

altfel...termini 2 facultazi..si dai o singura licentza...stai un an si dai si licentza 2.....de anul asta zic eu...

care este important.....poti ajunge sa nu mai dai licentza 2...( te iei cu alte treburi)

intzeleseshi?

 

sauuuuu.....daca omul este bazat la pozonar...cu banutzi.....le face pe aman2 odata

 

Nu e vb de buzunar, ci de vointa si ambitie. Cu un pic de ajutor din "afara" va putea da ambele licente. Sau poate renunta la una ca n'o fi foc. Dar pana atunci, va putea sa'si dea seama care e buna si care nu. Iar profesorii nu cred ca nu l'ar intelege. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vb de buzunar, ci de vointa si ambitie. Cu un pic de ajutor din "afara" va putea da ambele licente. Sau poate renunta la una ca n'o fi foc. Dar pana atunci, va putea sa'si dea seama care e buna si care nu. Iar profesorii nu cred ca nu l'ar intelege. :spiteful:

ok ..cum spui tu....

dar la aritmetica stai prost....( tot nu ai inteles treaba cu anul ala care nu iese la socoteala )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok ..cum spui tu....

dar la aritmetica stai prost....( tot nu ai inteles treaba cu anul ala care nu iese la socoteala )

 

:spiteful: p'asta ai nimerit'o :blink: Am inteles eu cate ceva. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar amandoua odata nu se poate? Nu ar face fata? Sau una la Fara Frecventa si cealalta la zi? Pentru ca locul la Stiinta Calculatoarelor il va pierde daca renunta acum...si va ajunge iar sa se chinuie sa'l recupereze.

E o prostie sa faci 2 facultati

 

Faptul ca ai 2 facultati nu te ajuta cu nimic , daca faci doar una si te pregatesti bine in acel domeniu + master in al domeniu decat cel care ai terminat facultatea vei avea mai multe sanse sa iti gasesti un loc de munca bine platit sau sa iti deschizi propria afacere.

Diploma de Licenta nu valoreaza mai mult decat hartia din care e facuta, daca pe langa cunostintele teoretice nu ai cel putin si un minim de cunostinte practice.

 

P.S Sincer facultatea, e o pierdere de timp(eu am facut-o ca sa scap de armata :blink: )

 

P.s2 Nu va obositi sa faceti facultati multe, dati-va toata osteneala sa faceti BANI multi :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×