Sari la conținut
Forum Roportal
Helen2

Iubitul meu este insurat cu mama lui

Postări Recomandate

topicul e vechi de un an de zile. sunt curioasa daca va mai intra fata sa ne spuna ce si cum... ca sa nu ne zbatem ca pestele pe uscat intr-o telenovela fara generic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cati sunt cei care, intrand pe un forum si cerand sfaturi, in secunda doi le si pun in practica.

Sa rupi o relatie de 4 ani, care urmeaza sa se transforme in casnicie, nu e asa usor de acceptat, mai ales ca propunerea vine din partea unor straini de pe internet. Intotdeauna cel in cauza va refuza ideile contrare care nu corespund cu asteptarile lui. Si va incerca sa remedieze cu propriile puteri, sau va continua sa se comporte ca si pana atunci.

In cazul de fata, unica solutie e sa plece din relatie, o apropiere de soacra este putin probabila, iar el nu o sa se desprinda de maica-sa, asta-i clar. Dar eu pariez ca ea nu se desparte de el cu una cu doua, ci a scris aici doar ca sa-si verse amarul, dar nu va intreprinde nimic clar, pentru ca sunt 4 ani de sacrificii din partea ei si de compromisuri, peste care nu se trece asa usor.

Sper, pentru ea, sa poata face pasul asta. Si sa ma contrazica.

 

 

Adevarar graita-i ,doamna! :lol:

 

Sper sa invete ceva din experientele altora.

 

 

topicul e vechi de un an de zile. sunt curioasa daca va mai intra fata sa ne spuna ce si cum... ca sa nu ne zbatem ca pestele pe uscat intr-o telenovela fara generic.

 

:P

 

poate invata altii cate ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare piedica, imposibil de inlaturat este iubirea pentru mama ... Ori accepti sa-ti traiesti viata intr-o continua bigamie, a lui evident, ori pleci si lasi in urma totul si privesti doar inainte .

 

dragostea si atasamentul fata de mama nu-l poti inlatura nici cu toata armata romana ... sunt legaturi formate in timp si atat de sudate incat nu exista inca instrument sa le distruga ...

 

Concluzia : 4 membre la spinare, Diclona, Kontro si chiar si eu .... pentru ajutor la impins si tras ....

 

:lol: Mersi. Eu am crezut ca a fost deschis azi, nici nu m-am uitat la data. Mda. Ma duc sa-mi dau doua palme.

 

Nu vrei sa ne dam reciproc ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o problema destul de frecventa. Depinde cat esti de puternica, si de cat de mult doresti sa ramai impreuna cu el,

 

 

topicul e vechi de un an de zile. sunt curioasa daca va mai intra fata sa ne spuna ce si cum... ca sa nu ne zbatem ca pestele pe uscat intr-o telenovela fara generic.

 

:P :o: :P

ASTA e de departe CEA MAI TARE, faza anului pe roportal :lol:

 

adica intra o ametita acu mai bine de un an, tr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e vorba de dragoste si atasament in cazul asta.. Este si dragostea filiala, care e neconditionata, dar maica-sa l-a impovarat cu responsabilitati, i-a inoculat ideea ca trebuie sa-i fie recunoscator vesnic.. A profitat de faptul ca baiatul a fost martorul violentelor suferite din partea sotului si l-a inrobit. Mai sunt barbati care-si iubesc mamele, dar asta e iubire bolnavicioasa, mai intai din partea ei si pe urma din partea lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P Mersi. Eu am crezut ca a fost deschis azi, nici nu m-am uitat la data. Mda. Ma duc sa-mi dau doua palme.

:lol:

 

hai, maa, Ama...pentru-atata lucru te maltratezi? eu savurez reactia in forta a lui Kontro... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... Vreau sa-ti spun un singur lucru ... genul acesta de mama va folosii toate armele din dotare de la lamentari la santaje si oricum va obtine in permanenta ce are nevoie, iar sotia si-o va lua ori de cate ori se va ivi ocazia .... Unde mai pui ca la un moment dat poate i se va reprosa si faptul ca este o nerecunoscatoare care nu stie sa apricieze cate a facut mamica pentru ei si cat de tare o iubeste ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As fi curioasa totusi, cum sta treaba acum. Ea nici dupa ce a postat primul mesaj, nu a mai revenit. Putine pagini, nici un mesaj ulterior de-al ei.. Asta m-a indus pe mine in eroare, bine ca au mai fost si alti cascati :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fi curioasa totusi, cum sta treaba acum. Ea nici dupa ce a postat primul mesaj, nu a mai revenit. Putine pagini, nici un mesaj ulterior de-al ei.. Asta m-a indus pe mine in eroare, bine ca au mai fost si alti cascati :lol:

baaaaa, crestino, nu rade de raul altuia! :P :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×