Sari la conținut
Forum Roportal
reason2011

chip fan fail to speed

Postări Recomandate

Mai bine scoate bateria de la CMOS, o să

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut exact ceea ce mi-ai spus......daaaarrr....acum zice ca a load default cmos ....si obsesia continua...sincer chiar nu stiu de unde sa dezactivez monitorizarea venitlatoarelor....sau sti ceva de vreun senzor langa coolerul ala chip fan...????daca sti pe unde trebuie sa umblu in bios sa dezactivez chestia aia...astept raspuns.....ms

Nu ştiu exact ce model de BIOS ai, aşa că nu am cum să-ţi spun exact

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea este....chip fan.....este coolerul de pe placa de baza.....sau cel de la procesor??

ma gandesc ca daca ar fi cel de la procesor ar fi fost cpu cel care nu avea rotatii....dar mie imi arata in bios ca chip fan are 0 rotatii pe minut...si daca ma uit in carcasa ambele coolelere functioneaza fara probleme...doar ca nu imi intra in windows..si imi da warningul ala cu chip fan fail to speed..

 

crezi ca daca l-as schimba...ma refer la acest "chip fan"....as mai avea probleme....bineinteles ca probabil il voi schimba dupa ce o sa aflu exact care dintre cele doua e problema...cel mic sau cel mare???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea este....chip fan.....este coolerul de pe placa de baza.....sau cel de la procesor??

ma gandesc ca daca ar fi cel de la procesor ar fi fost cpu cel care nu avea rotatii....dar mie imi arata in bios ca chip fan are 0 rotatii pe minut...si daca ma uit in carcasa ambele coolelere functioneaza fara probleme...doar ca nu imi intra in windows..si imi da warningul ala cu chip fan fail to speed..

 

crezi ca daca l-as schimba...ma refer la acest "chip fan"....as mai avea probleme....bineinteles ca probabil il voi schimba dupa ce o sa aflu exact care dintre cele doua e problema...cel mic sau cel mare???

Cred că e vorba de ventilatorul de pe northbridge, nu cel al procesorului. Se pare că e o problemă foarte des

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×