Sari la conținut
Forum Roportal
ckiro

hdd s-ata

Postări Recomandate

salut...

am sa incep zicand si ce computer am poate va ajuta cu ceva... athlon 64 x2 3800+ si o MB asus m2n, ramii si placa video nu cred k mai conteaza.

de o sapt mi am luat un hdd sata de 320gb samsung care functiona cu inca un hdd maxtor mai veki, ata, de 40 gb. azi l am scos pe asta maxtor veki si nu mi mai merge compu..adica nu imi intra in windows...

nu stiu ce sa ii fac...asta sata nu e cu master slave..nu am la ce sa umblu..si la boot devices..am tot umblat..oricum fac..tot nu merge ..HEEELP :) mss anticipat ceauless

post-111710-1187859598_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe ce disc ai instalat sistemul de operare? Ce eroare afiseaza la boot? Daca e imaginea aia cu pisica cred ca ai un virus de pisica pe el.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

o fi vre-un virud d'ala ce ataca ADN-u de provoaca asa modificari genetice ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut...

am sa incep zicand si ce computer am poate va ajuta cu ceva... athlon 64 x2 3800+ si o MB asus m2n, ramii si placa video nu cred k mai conteaza.

de o sapt mi am luat un hdd sata de 320gb samsung care functiona cu inca un hdd maxtor mai veki, ata, de 40 gb. azi l am scos pe asta maxtor veki si nu mi mai merge compu..adica nu imi intra in windows...

nu stiu ce sa ii fac...asta sata nu e cu master slave..nu am la ce sa umblu..si la boot devices..am tot umblat..oricum fac..tot nu merge ..HEEELP :) mss anticipat ceauless

meyy...nu cumva ai sistemul pe hdd-ul vechi?

baga hdd-ul vechi inapoi si vezi ce se intampla...

partiioneaza hdd-ul nou...si copiaza sistemul (windows) pe cel nou de 320...si la boot devices...pune-l pe ala nou sa booteze de pe el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu ai driver S-ATA. Nu ti-a dat nici o discheta la cumparerea hdd-ului. Din cate stiu eu iti cere driverul s-ata ca sa il poata recunoaste Ce eroare iti da la boot-are?

Editat de Cristi^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal ca nu mai merge daca sistemul de operare e pe cel vechi si u l-ai scos :D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut...

am sa incep zicand si ce computer am poate va ajuta cu ceva... athlon 64 x2 3800+ si o MB asus m2n, ramii si placa video nu cred k mai conteaza.

de o sapt mi am luat un hdd sata de 320gb samsung care functiona cu inca un hdd maxtor mai veki, ata, de 40 gb. azi l am scos pe asta maxtor veki si nu mi mai merge compu..adica nu imi intra in windows...

nu stiu ce sa ii fac...asta sata nu e cu master slave..nu am la ce sa umblu..si la boot devices..am tot umblat..oricum fac..tot nu merge ..HEEELP :airkiss: mss anticipat ceauless

 

 

pe care din ele aveai instalat sistemul de operare , pe SATA sau pe 40GB ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×