Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Evanghelia pacii lui Iisus Hristos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

tehnica asta descrisa mai jos se numeste cumva ... sfanta clisma ? :cry:

 

 

Cautati, de aceea, un t�lv mare, cu tulpina lunga c�t �naltimea unui om [n.n. t�lvul este o planta asemanatoare cu un dovleac]. Umpleti-i interiorul cu apa din r�u si dupa ce soarele a �ncalzit?o, agatati-L apoi de ramura unui copac si �ngenuncheati pe pam�nt �n fata �ngerului apei si permiteti capatului tulpinii t�lvului sa intre �n partile voastre de dinapoi, pentru ca apa sa poata curge prin toate maruntaiele voastre si sa le curete. Dupa aceasta, ram�neti �ngenuchiati pe pam�nt, �n fata �ngerului apei si rugati-L pe Dumnezeu cel viu sa va ierte toate pacatele voastre trecute si rugati-L apoi, cu umilinta, pe �ngerul apei, sa va elibereze trupul de orice boala si necuratie. Apoi, lasati .apa aceea sa se scurga complet afara din trupul vostru, ca sa poata scoate din interiorul vostru toate lucrurile necurate si rau mirositoare ale Satanei; veti vedea atunci cu ochii vostri si veti mirosi cu nasul vostru toate spurcaciunile si toate necuratiile care v-au spurcat templul trupului. Toate acestea erau pacate care locuiau �n trupul vostru, chinuindu-va cu tot felul de dureri. Botezul launtric cu aceasta apa va elibereaza grabnic de toate acestea. Re�nnoiti-va mereu botezul cu apa �n fiecare zi a postului vostru, p�na �n ziua �n care veti vedea ca apa care curge afara din voi este la fel de pura ca si spuma r�ului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU !Cica e total interzis de CENZURA pe motive de pericol major ptr umanitate!NU !Cica e total interzis de CENZURA pe motive de pericol major ptr umanitate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu tre' sa te repeti soimule, inteleseram din prima :cheer:

 

Ce treaba are dom'le sfanta clisma cu evanghelia Pacii lui Iisus Cristos? Si de ce il bagati pe Cristos in aceeasi oala cu esoterismul, nu am inteles :focus:

 

Aaa, si nu ma luati cu de'alde cunoastere interioara si ''doctrina secreta'' can'o cumpar :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e evanghelia eseniana nu e valabila :) viata"esenienilor" e descrisa acolo sub pretextul ca a fost spusa de IIsus :) multa iubire
nu stiu...am gasit textul pe esoterism... nu stiu ce sa zic ...ce sunt esenienii?
tehnica asta descrisa mai jos se numeste cumva ... sfanta clisma ? 8)
nu e sfanta dar n-ai idee ce utila e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e sfanta dar n-ai idee ce utila e

chiar asa? nici cea mai vaga idee? :) superioritatea asta naiva a ta ma dezarmeaza cateodata. 8) :)

 

oricum, de ce ai propus link-ul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) superioritate naiva? in fine...

 

ca sa aflu alte informatii posibile pe aceasta tema din alte directii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×