Sari la conținut
Forum Roportal
SelenaN

Camera copilului!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un filmulet cu lucrarile noastre de pictura pe pereti si tablouri pictate pe panza:

 

 

Nu i-as pune copilului meu asa ceva pe pereti :lol2: Ramane cu sechele. Probabil o sa-i impanzesc camera cu tancuri, soldati,pistoale de jucarie. Iar pe pereti o sa-i pun afise cu generali si strategi cunoscuti care au scris istorie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Previzibil. Numai mutrele blajine ale lui Hitler, Goring si Heidrich ar vrea sa le vada un copil pe perete. Eventual si opera lor mareata de strategi neintrecuti. Ca Alba-ca-zapada le-ar provoca sechele.

 

On: daca as putea, as decora camera copilului in felul urmator: as avea grija ca mobila sa ocupe doar 2 pereti, iar pe ceilalti 2 i-as picta. Unul cu un peisaj cu multa verdeata, plin cu personaje de desene animate, iar altul cu un peisaj cu plaja, mare, corabii, scoici etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Previzibil. Numai mutrele blajine ale lui Hitler, Goring si Heidrich ar vrea sa le vada un copil pe perete. Eventual si opera lor mareata de strategi neintrecuti. Ca Alba-ca-zapada le-ar provoca sechele.

 

Ma alergi pe tot forumul acum? :o:

 

 

Vreau ca fiul meu sa aiba ca "modele" oameni puternici, oameni care s-au remarcat, oameni care merita respect. Doar no sa-i pun cruci si icoane cu jeshua si analfabetii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pune-ti un tapet cu Hetfield, sa vezi ce relaxant e.....e de catraliarde de ori mai frumos decat Morrison. vrei sa vin sa ti-l pictez io?

 

 

Stii cum e asta cand ai idolii tai??? ... altu nu-i poate lua locul!!! acum parca pe Johnny Hallyday l-as picata cand era tanar si blond cu plete ca el a fost primul pe lista mereu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un filmulet cu lucrarile noastre de pictura pe pereti si tablouri pictate pe panza:

 

 

 

Sunt superbe picturile ! :cheer:

 

In camera fie-mii, am umplut un perete intreg cu postere din revistele care ii plac ei : Barbie, Mica sirena, Micii ponei si multe altele. Periodic, lipeste alte postere peste cele de care s-a plictisit. Este incantata de peretele ei vesel si frumos. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In camera fie-mii, am umplut un perete intreg cu postere din revistele ...

 

Eu am prins cu pioneze bucati mari de hartie de desenat pe perete si le-am spus sa deseneze sau sa picteze ce vor, am ramas surprinsa cand au facut niste desene aproape perfecte pentru varsta lor si lucrau pe ele mereu sa-l remodeleze!!! Un pediatrist mi-a spus ca cea mai buna terapie pentru copiii sa se exprime la o varsta cand nu stie cum sa spuna pe nume ce vor este sa deseneze sau sa picteze, asta cand deja inteleg ce fac, iar pentru cei mici sa se joace intr-o cutie cu nisip. Cateodata copiii devin nervosi ca nimeni nu-i asculta in perioada schimbarilor in viata lor si se pierd ca simt ceva ca se intimpla cu ei, cresc, dar corpul le transmite alte unde si la unii le e si frica crezand ca mor sau ceva de speriat se va intimpla cu ei, asta pe la varsta de 6 ani.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu le am pictat copiilor mei in camera unele animalute insa am incercat sa le fac cat mai reale si nu din desene animate pentru a le crea o ideea despre cum e mediul inconjurator cu adevarat, pentru ca sa fim seriosi: lumea reala nu se comporta ca cea din desene animate. iar pe de asupra lor le au placut foarte mult desenele.

-------

pentru cei interesati EDIT

Editat de Blues
Edit link reclama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×