Sari la conținut
Forum Roportal
Talida_

Sistemele de supraveghere in scoli- sunt chiar necesare

Postări Recomandate

Cu sau fara camere, tot e la fel. Cel putin la mine la scoala ca si cum n-ar fi. Daca doi au chef sa se bata o fac, daca au chef sa chileasca o fac si altele.

E la fel.

Chiar credeti ca sta directorul sau mai stiu si eu cine sa se uite la atatea inregistrari?

Sunt o pierdere de timp si de bani.

Nu cred ca sunt necesare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu s-a confirmat utilitatea lor si intuim cred fiecare, ca cineva a incasat un comision frumusel din toata aceasta afacere.Sunteti la curent cu unul sau mai multe incidente din incinta scolilor si liceelor in care s-a intervenit imediat gratie monotorizarii video?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum depinde mult si de directorul fiecarei scoli..

 

de exemplu, directorul fostului meu liceu e destul de nebun incat sa se uite pe inregistrari si sa monotorizeze fiecare student.

 

a zis bine cine a zis ca din toata afacerea asta nu au avut de castigat decai ai' de sus :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum depinde mult si de directorul fiecarei scoli..

 

de exemplu, directorul fostului meu liceu e destul de nebun incat sa se uite pe inregistrari si sa monotorizeze fiecare student.

 

a zis bine cine a zis ca din toata afacerea asta nu au avut de castigat decai ai' de sus :|

Exact-camerele vor fi la liceu si vor transmite imagini chiar si dupa ce elevul va ajunge student!

Un serial S.F. cu personaje urmarite de un director nebun pana si in mormant. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum cele mai tari lucruri se intampla in toalete :pardon:, sau cel putin asa era acum cativa ani; gaseam prezervative aruncate pe jos si se fuma acolo de nu puteai sa respiri. Cat despre violenta, daca au unii chef sa se bata, e foarte usor sa iasa din curtea scolii si sa treaca strada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca nu s-a confirmat utilitatea lor si intuim cred fiecare, ca cineva a incasat un comision frumusel din toata aceasta afacere.Sunteti la curent cu unul sau mai multe incidente din incinta scolilor si liceelor in care s-a intervenit imediat gratie monotorizarii video?

Da, la Grupul Şcolar "Petre Poni", elevul care a sunat la 112 să anunţe amplasarea unei bombe a fost depistat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine naiba se uita la ele? dracu' poate

 

Directoarea unei scoli (nu conteza care, deocamdata), se ocupa NUMAI cu urmaritul in camerele de supraveghere: daca intarzie profii sau elevii si cat anume (ca sa le-o spuna cu "DOVADA, dovada!"), daca stau prea mult la grupul sanitar, daca nu intra la fix la clasa, indiferent de motiv, daca isi sau nu fac serviciul pe coridoare. :scooter:

Are si in clase cateva camere, chestii slabe. Si culmea, e sustinuta de profii care ii sunt mai aproape de...inima (ca acolo isi tine portofelul).

Cum spuneai, dracu'! :alien:

 

 

Oricum cele mai tari lucruri se intampla in toalete :vampire:, sau cel putin asa era acum cativa ani; gaseam prezervative aruncate pe jos si se fuma acolo de nu puteai sa respiri. Cat despre violenta, daca au unii chef sa se bata, e foarte usor sa iasa din curtea scolii si sa treaca strada.

 

Dupa cate o cunosc eu pe directoarea mai sus mentionata, cred ca va pune sisteme de supraveghere si in toalete, asta nu are retineri! :cheers:

 

 

acum depinde mult si de directorul fiecarei scoli..

 

de exemplu, directorul fostului meu liceu e destul de nebun incat sa se uite pe inregistrari si sa monotorizeze fiecare student.

 

a zis bine cine a zis ca din toata afacerea asta nu au avut de castigat decai ai' de sus :|

 

Si directorul ala?

Sunt tot mai multi, moama ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×