Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

pur si simplu ... dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poet Afgan

"Unde sunt timpurile cererilor simple, cand nu iti doreai decat ceea ce voiam eu? Atunci as veni fara rezerve in intampinarea asteptarilor tale"

 

de ce facem scenarii dinainte la ce vrem sa faca partenerul, cu msa arate cium sa se poarte ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poet Afgan

"Unde sunt timpurile cererilor simple, cand nu iti doreai decat ceea ce voiam eu? Atunci as veni fara rezerve in intampinarea asteptarilor tale"

 

de ce facem scenarii dinainte la ce vrem sa faca partenerul, cu msa arate cium sa se poarte ?

 

Pentru ca il vedem asa cum ne'am dori noi sa fie si uneori nu realizam ca ajungem sa iubim o iluzie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca e mult mai simplu sa ceri decat sa oferi...

Sau poate pentru ca e mult mai simplu sa-ti imaginezi decat sa incerci sa descoperi cu adevarat persoana de langa tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau poate pentru ca e mult mai simplu sa-ti imaginezi decat sa incerci sa descoperi cu adevarat persoana de langa tine.

 

E mai frumos sa'ti imaginezi ca ai langa tine ceea ce'ti doresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E mai frumos sa'ti imaginezi ca ai langa tine ceea ce'ti doresti.

 

Poate de aici provine farmecul iubirii .. din imaginatia noastra.

Trebuie doar ca cineva sa alimenteze putin visele noastre si se aprine focul..

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate de aici provine farmecul iubirii .. din imaginatia noastra.

si de aia multe cupluri ramin doar cu "imaginatia" sau mai rau cu "atacul" asupra iubirii :yahoo: :bataita: dragostea si iubirea sunt diferite...... :cry: ;) (s-a mai discutat pe alte topice)

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poet Afgan

"Unde sunt timpurile cererilor simple, cand nu iti doreai decat ceea ce voiam eu? Atunci as veni fara rezerve in intampinarea asteptarilor tale"

 

de ce facem scenarii dinainte la ce vrem sa faca partenerul, cu msa arate cium sa se poarte ?

Tipul asta era afgan , cam pe acolo unde ea nu are voie sa-si doreasca decat ceea ce vrea el? :bataita: :cry: ( stiu , am fost rautacioasa)

 

On- Facem scenarii pentru ca dragostea trebuie sa fie si egoista un pic. Daca eu stiu ce ma face fericita, fac scenarii pentru ca imi doresc sa ajung la fericire. Fiind fericita sunt mai repede inclinata sa-l fac fericit.

 

Eu am obiceiul prost de a vocifera scenariile. Daca nu il tenteaza, imi dau seama ca nu ii pasa si atunci "Hit the road , Jack!" ----de asta oi fi singura? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si de aia multe cupluri ramin doar cu "imaginatia" sau mai rau cu "atacul" asupra iubirii :yahoo: :bataita: dragostea si iubirea sunt diferite...... :cry: ;) (s-a mai discutat pe alte topice)

multa iubire

 

Ehe...aici ai nevoie si de puterea de a`l accepta pe cel de langa tine asa cum e, trecand peste visele tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apoi no, daca vrei dragoste in realitate tre' sa renunti la vise ... simplu nu ? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×