România
Roportal.ro

Fara analize

Început de tutzulik, Mar 21 aug 2007 · 5 răspunsuri · 5.641 vizualizări

tutzulik4 mesaje#1

am si eu o problemutza...am luat 8 luni tri-regol fara pauza si apoi doctorita mea de la planing m-a trecut pe rigevidon.nu mi s-a parut nimic anormal numai k de cateva zile incoace aud numai lucruri nasoale despre rigevidon.nu am facut nici un fel de analize.numai am completat un chestionar cu intrebari de genul daca am facut avort vreodata sau dak ma stiu bolnava de ceva anume,alergica sau altele.nu am avut nici o prrob de sanatate de cand am inceput pilulele, nu m-am ingrasat, si nici altceva.nu stiu dak sa le iau in continuare.heeeeeeeelp pls :yahoo:

newtask10.129 mesaje#2
tutzulik a scris:
am si eu o problemutza...am luat 8 luni tri-regol fara pauza si apoi doctorita mea de la planing m-a trecut pe rigevidon.nu mi s-a parut nimic anormal numai k de cateva zile incoace aud numai lucruri nasoale despre rigevidon.nu am facut nici un fel de analize.numai am completat un chestionar cu intrebari de genul daca am facut avort vreodata sau dak ma stiu bolnava de ceva anume,alergica sau altele.nu am avut nici o prrob de sanatate de cand am inceput pilulele, nu m-am ingrasat, si nici altceva.nu stiu dak sa le iau in continuare.heeeeeeeelp pls :yahoo:
nu sunt fata,,sunt baiat,,,,dar sfatul meu este sa nu ceri referintze despre anticonceptionale pe forumurisfatu medicului ginecolog este cel mai bun pentru tinenu te juca cu hormonii......dupa cum stii, aceste pastile sunt un "amestec de hormoni", asa ca mai bine fa asa cum a spus doctorulpentru siguranta ta incearca si la un alt doctor ginecolog si vezi ce spune, referitor la ce trebuie sa iei tu si nu la pastilele in sine.fiecare organism se comporta diferit ( ce-ti face tie bine poate ii face alteia rau si invers)
newtask a scris:
nu sunt fata,,sunt baiat,,,,dar sfatul meu este sa nu ceri referintze despre anticonceptionale pe forumurisfatu medicului ginecolog este cel mai bun pentru tinenu te juca cu hormonii......dupa cum stii, aceste pastile sunt un "amestec de hormoni", asa ca mai bine fa asa cum a spus doctorulpentru siguranta ta incearca si la un alt doctor ginecolog si vezi ce spune, referitor la ce trebuie sa iei tu si nu la pastilele in sine.fiecare organism se comporta diferit ( ce-ti face tie bine poate ii face alteia rau si invers)
tri-regol...sunt pastile cu o concentratie ma mare de hormoni,,,,,si rigevidonul la fel....dar in componentza lor concentratiile pe hormoni diferitzi este alta nu te juca....rishti sa provoci dereglari hormonale greu de imaginat,,,,si de obicei sunt greu de tratat si cam ireversibile

Editat Mar 21 aug 2007 11:48

tutzulik4 mesaje#3

multam de raspuns.m-ati cam speriat asa k ma voi mai duc la un medic.eu am stat linistita fiindca nu s-a produs nici o schimbare de cand am inceput sa iau pilule dar nu e de glumit.pooooop :yahoo:

ClassicAlina6.106 mesaje#4
tutzulik a scris:
multam de raspuns.m-ati cam speriat asa k ma voi mai duc la un medic.eu am stat linistita fiindca nu s-a produs nici o schimbare de cand am inceput sa iau pilule dar nu e de glumit.pooooop :D

De regula un dezechilibru hormonal incepe la inceputul foliei .... chiar din primele zile ai ameteli, voma, etc ...

Daca tu te-ai simtit bine dupa mai bine de o luna ... nu ai motive sa te ingrijorezi ...Doctorul iti va spune acelasi lucru.

tutzulik4 mesaje#5

am fost la medic si mi-a spus c anu am de ce sa-mi fac griji.asa k m-am linistit.oricum merci de sfaturi. o :) pt toti

ClassicAlina6.106 mesaje#6
tutzulik a scris:
am fost la medic si mi-a spus c anu am de ce sa-mi fac griji.asa k m-am linistit.oricum merci de sfaturi. o :) pt toti

:) ti-am spus eu 8)

← Înapoi la Planning/Ginecologie