Sari la conținut
Forum Roportal
heartangel

Pentru Ela_2_hope!

Postări Recomandate

Buna tuturor!

 

Buna, ela_2_hope!

 

Sunt Heartangel. Dupa cum stii, trebuia sa ma operez in luna iulie, pe cord deschis. Din pacate, doctorita care se ocupa de analize, m-a amanat pentru luna octombrie. De ce? Pentru ca am avut infectie urinara, (m-am tratat inter timp si mi-a iesit in sfarsit, steril!), apoi, luna asta, cand am repetat analizele din nou, mi-a iesti infectie la nas. Am constatat ca in fiecare luna, ma tratez sa-mi treaca o infectie, si in luna urmatoare, imi trece, dar imi reapare alta! Si asta dureaza de 4 luni de zile, in care m-am tot chinuit cu anitibioticele pentru infectii, de am crezut ca mor! Medicul meu de familie a observat ca imi reapar infectiile dupa un anumit timp, si, ca sa evit sa mai iau antibiotice, am inceput un tratament pentru intarirea sis. imunitar la infectiii, care e cam scump, recunosc!, dar asta e! Sper sa mearga, pentru ca nu mai pot lua antibiotice, ca altfel imi omor ficatul, si ma omor si pe mine!

Stiu ca suna cam aiurea ceea ce spun, dar am observat si eu ca antibioticele imi fac rau la ficat (la hepatita, adica) si e mai bine, zic eu, ca am cautat un alt tratament, care sa excluda antibioticele!

PS. I-am spus chirurgului despre faptul ca am hepatita C si mi-a spus ca se rezolva! Ma poate opera! Doamne ajuta!

Imi cer scuze ca nici nu am mai scris!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna draga mea,

 

Sincer imi pare rau din toata inima iti spun ca nu stiu de la ce pot fii aceste infectii !

 

Nu am mai intrat nici eu caci am fost in concediu si m-am odihnit. M-am tot gandit la tine si ca o sa fie bine insa acum cu vestile astea chiar ca nu stiu ce sa-ti spun. Trebuie sa te intaresti, sa incerci sa nu te mai gandesti si sa incerci un medic homeopat. Tot ce-i mai important este sa scapii de aceste infectii si sa nu te mai ingrijorezi, incearca te rog din tot sufeltul sa vezi altfel lucrurile, TU ESTI DOCTORUL TAU ! Daca tot iti plangi de mila si te vaicaresti nu este bine atragi energia negativa inspre tine, si nu-i pacat ca esti asa de tanara ? GANDESTE POZITIV, vezi lucurile bune din orice si ai sa vezi ca totul va avea un raspuns.

 

Te pup si ai mare grija de tine. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ela_2_hope, de la Heartangel!

 

Multumesc pentru mesaj si pentru incurajare. Esti o dulcica! Sper sa fie bine pana la urma! Sincer!

As vrea, daca se poate, sa-ti dau adresa mea de e-mail, ca sa corespondam mai rapid!

Ok, adresa mea de e-mail este heartangel2003@yahoo.com.

Te pup si mai astept un semn de viata de la tine, ori aici, ori pe mail. :yahoo:

 

Heartangel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea te rog din suflet sa te linistesti, sa te impaci cu tine, toti suntem egali in fata lui Dumnezeu si sa stii ca nu merita sa suferi pentur nimeni si nimic. Iti spun din propria experienta ca trebuie sa ai mare grija de sufletelul tau si sa gandesti pozititv.

 

O sa-ti sciru si pe mail cand am timp ! Trebuie sa mai si muncesc insa vreau sa aduc cat mai multa linsite in sufletul celor care se afla in suferinta asa ca noi.

 

Pupici si tinem legatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×