Sari la conținut
Forum Roportal
RoRenu

Vreau sa-mi schimb numele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa stiu ce trebuie sa fac sa imi mai adaug inca un nume in acte(certificat de nastere, buletin, permis auto..etc). Am 22 ani si sunt necasatorit si pe langa numele de familie si un nume mic mai vreau sa ma mai cheme si altfel. Cum trebuie sa procedez in cazul asta, la cine trebuie sa ma duc?

Ce motive ai sa faci asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El a intrebat cum sa faca asta si tu il intrebi de ce? :hi:

 

Nu stiu cum, dute la o judecatorie sau la primarie si intreaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El a intrebat cum sa faca asta si tu il intrebi de ce? :hi:

 

Nu stiu cum, dute la o judecatorie sau la primarie si intreaba.

 

 

DU-TE ducea-te-ai pe la scoala mai des GIGi...mopderator a? eu zic ca te califici si numai prin cum fugi de cratime pt ...jobul asta pe roportal :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DU-TE ducea-te-ai pe la scoala mai des GIGi...mopderator a? eu zic ca te califici si numai prin cum fugi de cratime pt ...jobul asta pe roportal :hi:

Daca s-ar face un concurs ptr a deveni profesor te contactez !

Warn 10% ptr offtopic ! :jester:

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

GigJoe,nu fi prost!...nu incerca sa fi ironic cand dai cu mucii in fasole :hi: te faci si mai rau de rahat. Mai bine taci, apreciezi ca lumea isi pierde timpul sa te urecheze, mai tai din timpul pe care il freci aiurea pe roportal si pui dreaq mana pe cartile alea de gramatica si ortografie.

 

parerea mea! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fi rau dar altceva decat sa imi corectezi greselile sti sa faci?

Toti stiti sa comentati acelasi lucru, bravo !

Cred o sa fac o lista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Procedura schimbarii de nume pe cale administrativa este reglementata de Ordonanta Guvernului nr. 41/2003 privind dobandirea si schimbarea pe cale administrativa a numelor persoanelor fizice, aprobata cu modificari si completari prin Legea nr. 323/2003.

Guvernul a adoptat un act normativ care reglementează situaţiile concrete de cereri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa fi rau dar altceva decat sa imi corectezi greselile sti sa faci?

Sa pui o astfel de intrebare nu denota rautate Gig, ci cu totul altceva :hi:

Pe de alta parte, lista aia nu ar folosi nimanui. Dar o aprofundarea a limbii romane nu ti-ar dauna, dimpotriva... :jester:

Editat de Dunadan_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa pui o astfel de intrebare nu denota rautate Gig, ci cu totul altceva :party:

Pe de alta parte, lista aia nu ar folosi nimanui. Dar o aprofundarea a limbii romane nu ti-ar dauna, dimpotriva... :P

Bueyy, tu de free will ai auzit? :lol: Ai impresia că d'aia face el greşelile alea, fi'n'că nu ştie să scrie? :doh:

Ştie foarte bine să scrie, ar scrie mai corect ca tine dacă şi-ar propune :band:

da' dacă aşa vrea el să scrie, ai ceva-mpotrivă? It's a free country :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa stiu ce trebuie sa fac sa imi mai adaug inca un nume in acte(certificat de nastere, buletin, permis auto..etc). Am 22 ani si sunt necasatorit si pe langa numele de familie si un nume mic mai vreau sa ma mai cheme si altfel. Cum trebuie sa procedez in cazul asta, la cine trebuie sa ma duc?

 

 

Te duci la Primaria localitatii unde te-ai nascut, sau la Primaria localitatii de domiciliu, la Biroul de Stare Civila, si...rabdare, dureaza cateva luni bune... Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×