Sari la conținut
Forum Roportal
Gils

Calmens software - Calendar menstrual

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

CALMENS software

 

Este un program de calculator extrem de avansat, dar foarte simplu de utilizat, cu ajutorul caruia orice femeie isi poate lesne calcula cu precizie calendarul menstrual, contraceptia, sarcina si sexul copilului.

 

Ar fi regretabil sa ratezi posibilitatea de a dobandi acest program inteligent cu care iti poti planifica viata asa cum vrei. Ca sa nu mai depinzi de hazard sau de niste chimicale cu efecte secundare.

 

 

Informatii detaliate la: http://www.calmens.ro/dealer/557

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru cine nu vrea sa cumpere, poate calcula gratuit pe diverse pagini de internet: una din ele mai sunt si altele.

 

Iar treaba cu calculatul sexulu copilului nu iese intotdeauna corect.

alta

 

aici se poate calcula data probabila a nasterii, data la care va aparea pozitiv testul de sarcina, priam bataie a inimii bebelusului.

 

Si aici e un calendar de ovulatie gratuit

 

Asa ca fetelor nu dati banii pe ceva ce puteti avea gratis.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu poate fi calculata matematic data urmatoarei menstruatii sau data ovulatiei (pentru contraceptia naturala) - decat in cazurile in care ciclul este absolut fix

 

un calcul se poate face pentru luna respectiva (fara posibilitate de generalizare), insa numai pe baza urmaririi zilnice a unor semne de fertilitate, cel putin timp de cateva zile

 

programul propus nu prezinta nicio garantie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu poate fi calculata matematic data urmatoarei menstruatii sau data ovulatiei (pentru contraceptia naturala) - decat in cazurile in care ciclul este absolut fixun calcul se poate face pentru luna respectiva (fara posibilitate de generalizare), insa numai pe baza urmaririi zilnice a unor semne de fertilitate, cel putin timp de cateva zileprogramul propus nu prezinta nicio garantie
:jester: Nu sunt de acord, Maria. Eu am cumparat asta primavara un program romanesc de calculator, care calculeaza perfect perioadele mele de infertilitate, asa ca pana in prezent nu am avut nicio problema. Programul, care se numeste "Calmens", tine seama si de ciclurile neregulate si vine si in ajutorul femeilor cu un ciclu neregulat, asa cum am eu. Pentru cine este interesat, il poate comanda online la www.calmens.ro/dealer/557.JJ
Si pentru cine nu vrea sa cumpere, poate calcula gratuit pe diverse pagini de internet: una din ele mai sunt si altele. Iar treaba cu calculatul sexulu copilului nu iese intotdeauna corect.altaaici se poate calcula data probabila a nasterii, data la care va aparea pozitiv testul de sarcina, priam bataie a inimii bebelusului.Si aici e un calendar de ovulatie gratuitAsa ca fetelor nu dati banii pe ceva ce puteti avea gratis.
:jester: Trebuie sa se cunoasca de catre toti internautii ca nu exista nimic gratuit dezinteresat pe lumea asta, cand este vorba de produse informatice de calitate superioara, care au necesitat inteligenta creatoare, timp acordat de o intrega echipa si, nu in ultimul rand, foarte multi bani. Gratuite sunt doar produse banale create de amatori, simple sau care ascund subprograme malefice (virusi). Eu nu am incredere in asemenea programe freeware, fiind deja patita, trebuind sa reinstalez Windows-ul de doua ori pana acuma.JJ Editat de JollyJoker

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte nou programul asta :shout:

eu il am pe un CD vechi de cativa ani .. inca n-a obtinut recunoasterea internationala datorita efortului stiintific din spatele banalelor butoane? :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×