Sari la conținut
Forum Roportal
nteofil

Virusi - cazuri si necazuri

Postări Recomandate

mai bine bag sp2 nu? tot ce ai zis tu acolo este ceva de genu"am net de forma"

 

 

Diferenta intre ce ai tu si ptr. ce ai, o faci TU... "sunt ale tale" !... si appropo: de ce nu-ti scoti PC-ul in strada, e tot aia doar !?! :jester:

dar dif. intre un PC NEprotejat si unu-l protejat, scoase On-Line ... o fac altii: hackerii; proprietarii de software-ruri, etc. etc. Deci nu-ti mai apartin decat formal.......

PS: ai putea sa faci chiar tu comparatiile astea........

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Eu am Win. XP/P/SP3 si Anti Virusul recomandat si tie. Toate Genuine........ si am fost plin de virusi, nu cu mult timp in urma !!

E un capitol in plina ascensiune, asa ca e mult de discutat. Intelegi tu ca esti mare !

Succes :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna. camnd mai aveti probleme cu virusii incercati kaperski

la mine tata l-a devirusat zilele trecute si totul merge bine acuma,

din cate stiu a comandat un cd special denumit adiovirusi .com la vreo 30 de lei

 

daca vreti informatii de pe el, vi le pot da, insa nu pot da cd-ul ca are datele mele

pe el.

 

pup j

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la cineva care si-a bagat ieri netul si nu avea instalat nici un antivirus...i-am instalat si am gasit vre-o 200 de virusi win32...maine ii reistalez windowsul pt ca sunt distruse aproape toate programele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut!am si eu o problema am luat de pe odc niste melodi si cred ca am luat un virus pt ca la fiecare mel mia facut cate un folder,am incercat o scanare online si nu imi deschide pagini cu scanari online dar alte pagini da,am instalat un antivirus nu merge sa dau scan.ce as putea face?ms anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am trezit aseara ca hard drive is unreadable . am dat search pe google si am aflat ca e un virus System Check . Cum scap de el? am rulat programe antimalware programe si totusi nu au reusit sa il scoata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descarcat de aici, de pe RoPortal doua programe si sunt virusi. Acum sunt "under pressure", fiindca am busit calculatorul altcuiva (fiindca am abuzat de increderea lui si mi-am facut cont aici pe ROPortal, de pe acest calculator).

E vorba de programele YouTube Downloader HD si FLV to AVI Video Converter .Virusul (troyan) detectat se numeste HEUR (not-a-virus)...

Stie cineva ce naiba face asta in calculator, ca ma chinui de o ora sa-l stabilizez si mi se tot blocheaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am patit-o si eu rau de tot, de cateva ori, cu virusii. Adevarul ca sunt destul de "naiva" (sa nu zic altcumva :> ) in ale computerelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baga-l in carantina.

Nu izolarea sau anihilarea virusului e problema, ci efectele lui asupra sistemului ma ingrijoreaza.Sistemul e acum instabil si se blocheaza.Nici nu se pune problema unei reinstalari a programului, fiindca sunt programe care detecteaza asta si necesita cheie de deblocare (unlock key)...si asta costa multi bani, fiindca sunt programe de lucru, fara garantie.

Cred ca-s bun de plata...yes.gif.

Am doua zile la dispozitie sa rezolv...altfel...capul...unde-s picioarele (si nu in alta parte...cum imi doream...)laugh.gif

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×