Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

paranormal sau escrocherie?

Postări Recomandate

S-a tot vorbit de diferite persoane cu puteri mai mult sau mai putin paranormale - lavinia tatomir, alexandra mosneaga, alexandra badea, lidia fecioru, viorel pop, ildiko balmos, valentina garlea si altii..

Ati cunoscut personal pe vreo persoana cu puteri paranormale? Daca nu, atunci cine credeti sau ati auzit ca ar fi cel mai bun dintre ei..?! Sau in Romania nu exista cu adevarat 1 paranormal mai bun si mai bun si totul este o minciuna, si sunt doar oameni normali care cer sume mari pt o "consultatie" si se imbogatesc pe durerea oamenilor?

Astept sa vad ce pareri aveti...

Eu personal cred ca sunt si persoane cu puteri paranormale autentice dar greu de gasit pt ca nu se "lauda" la tv, ziare sau cu site-uri pe net, cred ca un adevarat paranormal daca i-a fost data o putere de catre Dumnezeu nu abuzeaza de ea sau nu o foloseste pt a face bani si pt asta sta ascuns si e greu de ajuns la el...

Am postat acest topic pt ca sunt multe altele in care se cer sfaturi despre unul sau altul sau oameni care au nevoie de ajutor nu stiu la cine sa apeleze mai repede si poate prin acest topic vor gasi raspunsuri mai mult sau mai putin utile.

Editat de nightwish
ortografie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand cineva are nevoie de ajutor si il cere cu adevarat, nu are nevoie de topicuri de genul asta pentru a-l gasi.

Cui ii pasa pana la urma de toata treaba asta cu oameni 'paranormali'? Cati sunt, care sunt, unde sunt, de ce sunt. E treaba lor, fiecare isi duce viata si nu trebuie sa fii neaparat ''paranormal'' sa poti ajuta pe cineva. E penibil, omul mereu diseca problemele cele mai neinsemnate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand cineva are nevoie de ajutor si il cere cu adevarat, nu are nevoie de topicuri de genul asta pentru a-l gasi.

Cui ii pasa pana la urma de toata treaba asta cu oameni 'paranormali'? Cati sunt, care sunt, unde sunt, de ce sunt. E treaba lor, fiecare isi duce viata si nu trebuie sa fii neaparat ''paranormal'' sa poti ajuta pe cineva. E penibil, omul mereu diseca problemele cele mai neinsemnate.

ok si unde gasesti tu un bioenergetician de ex,sau clarvazator?la rubrica de publicitate a ziarelor?nu te supara pe mine dar ai zbarcit-o aici...sunt oameni care au nevoie de ajutor si decat sa incape pe mana unor escroci mai bine apeleaza la cineva prin recomandare...si in final tu daca nu crezi in paranormal poti sa spui o parere curata simpla si obiectiva sau daca nu sa te abtii sa scrii pe forum la rubrica paranormal! cu asta am zis am zis tie tot ce am avut de zis...

p.s. te-ar surprinde sa afli cate persoane cauta pe cineva cu puteri paranormale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok si unde gasesti tu un bioenergeticiande ex,sau clarvazator?la rubrica de publicitate a ziarelor?

 

Daca o sa ai nevoie de unu' o sa il gasesti fara sa il cauti. O sa dai peste el. Dar nu spera sa te ajute. Incearca sa te ajuti tu primul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o sa ai nevoie de unu' o sa il gasesti fara sa il cauti. O sa dai peste el. Dar nu spera sa te ajute. Incearca sa te ajuti tu primul
vorbesti si tu aiurea...daca te doare capul te duci la un farmacist sa iti recomande ceva?daca ti se fractureaza o mana sau picior ajungi la spital?nuuuu, banuiesc ca tu esti autodidact si ai invatat sa le faci pe toate singur..hai bai ma lasi cu propaganda asta filozofica de 2 bani...ai nevoie de ajutor il cauti si daca cineva ti l ofera il primesti!gandeste ca nu toti paranormalii sau normalii stau pe internet mai ales pe un forum-dar oameni care poate ii cunosc pe ei, da..tu daca ai cum sa oferi ajutor ok daca nu lasa altul care poate ajuta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare comunitate are paranormalul ei.Cine a dat odata de unul,ori ii face reclama pozitiva,ori negativa...dar ii face sigur.

Cunosc o astfel de persoana.Calitati?...Nu pot sa ma pronunt,pentru ca inca incerc sa imi dau raspunsuri la unele intrebari.Cert e ca acesti oameni sunt foarte buni psihologi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare comunitate are paranormalul ei.Cine a dat odata de unul,ori ii face reclama pozitiva,ori negativa...dar ii face sigur.

Cunosc o astfel de persoana.Calitati?...Nu pot sa ma pronunt,pentru ca inca incerc sa imi dau raspunsuri la unele intrebari.Cert e ca acesti oameni sunt foarte buni psihologi.

cunosti pe cineva "consacrat" sau cineva care nu isi face publicitate..?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarati initiati ce au puteri paranormale sunt modesti .Nu isi fac publicitate si nici nu traiesc din asta .

Cei care i-ai mentionat tu sunt si putin mincinosi ,dar asta nu inseamna ca nu au sau nu si-au dezvoltat anumite calitati ce le poseda .

Toti avem capacitati paranormale,doar ca unii nu sunt constienti de ele sau nu si le dezvolta indeajuns. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarati initiati ce au puteri paranormale sunt modesti .Nu isi fac publicitate si nici nu traiesc din asta .

Cei care i-ai mentionat tu sunt si putin mincinosi ,dar asta nu inseamna ca nu au sau nu si-au dezvoltat anumite calitati ce le poseda .

Toti avem capacitati paranormale,doar ca unii nu sunt constienti de ele sau nu si le dezvolta indeajuns. :doh:

sunt perfect de acord cu tine!!asta am zis si eu,ca cei adevarati sunt modesti,ascunsi..dar cine poate sa recomande pe cineva dintre ei sau nu sa o faca aici..asta era motivul topicului meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

torquemada, decat sa'ti pierzi timpul cautand vrajitori (adica persoane care lucreaza cu diavolul) mai bine treci din cand in cand pe la biserica. Iti garantez ca ai sa primesti si ajutor. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×