Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Ucenicul

Postări Recomandate

Ce parere aveti de acest reality -show?

Mi-ar placea mult o varianta romaneasca a acestui concurs.

Mie mi se pare o porcărie. Donald Trump n-ar trebui să coboare p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine, si nu tocmai a face absolut orice pentru bani sau "cariera" ar trbui sa invatam?

Eu de buna si naiva am fost tot timpul calcata in picioare si mi-as dori sa pot fi mult mai rea.

Nu, tocmai asta e problema. Nu e OK să te culci cu şeful, nici pentru bani, nici pentru carieră. Nu e OK să se ajungă la concedierea a 50.000 deoameni, nici pentru bani, nici pentru carieră (cazul renumitei Carly Fiorina, artizana fuziunii dintre HP şi Compaq, fuziune care a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald, ce face Trump se numeste business. Nu inteleg de ce ai considera tu ca se 'preteaza' la un show.

 

Mie mi se pare un show foarte interesant. In business nu exista sentimente, e o realitate.

Deci e normal sa fie putin 'socant' pentru noi faptul ca un Trump ar spune cu zambetul pe buze YOU'RE FIRED intregului personal de la Tractorul BV.

Al dracului imperialist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ucenicul face parte din emisiunile pe care toata lumea le blameaza in public, dar acasa, sta cu mana lipita de telecomanda, asteptand o noua "porcaiala" din partea lui Trump, sau o noua tradare in cadrul echipei.

 

Eu nu cred ca afacerile se fac asa, nici la noi si nici in US. Un show TV este un Show TV, si probabil exact reality show-urile sunt cel mai departe de realitate....

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ucenicul face parte din emisiunile pe care toata lumea le blameaza in public, dar acasa, sta cu mana lipita de telecomanda, asteptand o noua "porcaiala" din partea lui Trump, sau o noua tradare in cadrul echipei.

 

Eu nu cred ca afacerile se fac asa, nici la noi si nici in US. Un show TV este un Show TV, si probabil exact reality show-urile sunt cel mai departe de realitate....

 

:yahoo:

Exact. Daca a-ti fi vazut filmul biografic...chiar la sfarsitul filmului vine cineva si ii propune sa faca un reality show in care concediaza oameni. Si Trump raspunde: "Mie nu-mi face placere sa concediez oameni" la care producatorul emisiunii ii spune: "Tocmai de aceea e reality show" El face emisiunea pentru bani, pe care sa-i investeasca in afacerile lui.

Editat de joannyta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit si eu "serialul" pe Antena 3 si imi placea. Ma uitam la el in fiecare zi.

Cat despre Trump, el a gasit doar inca un motiv de a face bani si publicitate.

 

Pt. cei care ati urmarit reality showul, poate vi-l amintiti pe tipul asta...

http://www.youtube.com/watch?v=Ibrh6peKJPs

You're fired :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×