Sari la conținut
Forum Roportal
virgin tudor

major league soccer

Postări Recomandate

venirea lui david beckham la echipa din los angeles aduce un val incredibil de popularitate fotbalului din mls.

competitia creata in 1993 reusea inainte de aducerea lui beckham sa stranga o medie de 25000 de spectatori pe meci.

insa dupa cate se pare transferul starului englez va aduce si mai multe venituri mls.

cred ca mls e un experiment cel putin spectaculos.

daca si alti jucatori de calibru vor fi solicitati cred ca poate deveni un campionat important.

voi ce parere aveti despre MLS?

p.s. unele meciuri din mls sunt transmise de sport klub insa nu inteleg de ce nu fiecare etapa. stie cineva mai multe?

Editat de hernandez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca generatiile actuale vor putea pune socerul pe primul loc in fata baschetului,baseballului.fotbalului(american) sau a atletismului,dar pot macar sa pregateasca terenul pentru viitorul val!!!

Americanii au deja creata o mentalitate a lor si nu acepta orice asa usor!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-a spus nimeni ca fotbalul(soccer) este sau va ajunge pe primul loc in topul preferintelor.

dar e bine de stiut ca soccer-ul a crescut f mult in america, e un produs care e dezvoltat din ce in ce mai bine.

cat despre aprecieri "mls e o liga de amatori" sa fim seriosi cate meciuri la care se casca rau de tot se joaca in cele trei ligi profesioniste din romania?

e destul spectacol si in mls se apropie de nivelul unor campionate ca cel romanesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e destul spectacol si in mls se apropie de nivelul unor campionate ca cel romanesc

eu zic ca mai au de lucrat ca sa se apropie macar de noi!!!

Deocamdata Bosnia,Albania le este suficient ca termen de comparatie!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiecare cu parerea lui, dar, nu stiu la cate meciuri din mls te-ai uitat tu :cheer:

m-am uitat la cateva dar nu se poate spune ca se compara cu liga I

In primul rand calitatea jocului este mult peste ei!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×