Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Problema cu M. Office 2000

Postări Recomandate

Am o problema cu Micosoft Office 2000, varianta romaneasca. Atunci cand incerc sa deschid un document in Word, imi apare un mesaj de eroare: ca fisierul respectiv nu exista si sa verific denumirea fisierul, sa incerc cu .doc. Daca pun extensia .doc dupa numele fisierului mi-la deschide, dar daca il inchid imi apare aceeasi problema. Chestia e ca nu pot sa copiez continutul documentului il alt program, doar manual cu Paste. Aveti vreo idee ce nu-i in regula?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa fie si problema de compatibilitate..respectiv doc-ul sa fie creat cu o versiune de Word superioara celei din pachetul de Office pe care-l folosesti tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate sa fie si problema de compatibilitate..respectiv doc-ul sa fie creat cu o versiune de Word superioara celei din pachetul de Office pe care-l folosesti tu.

 

Mai mult ca sigur ca este problema de compatibilitate intre versiuni..... Am patzit-o la birou cu o discheta de la shefu' shi a trebuit sa-mi reinstalez Office-ul cu o versiune mai veche mancatzi-ash !!! Am crezut ca dau in balbaiala !!! Asta este !! schimbi versiunea shi ai rezolvat ploblema !! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

algebra, mai exista o solutie.

Ea se numeste "OpenOffice" e acelasi pachet de aplicatii ca si Microsoft Office si in plus e si gratuit si compatibil cu fisierele Ms-Off.

 

http://www.openoffice.org/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×