Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Mai credeti in dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred in dragostea altora. Poate pentru altii exista cineva, care ii asteapta, acolo, undeva.

Dar eu nu mai astept pe nimeni.

Stai linistita o sa treaca si faza asta.

Oricum e bine sa nu astepti... e bine sa treci la contraatac :)

 

Uite ce spunea Maestru despre Love:

 

Are you fleeing from Love because of a single humiliation?

What do you know of Love except the name?

Love has a hundred forms of pride and disdain,

and is gained by a hundred means of persuasion.

Since Love is loyal, it purchases one who is loyal:

it has no interest in a disloyal companion.

 

Si eu unul am simtit deznadejdea in cautarea Iubirii... dar... de fiecare data mi-am revenit... si am continuat...

Optimismul revenea si ziceam si eu ca artistul:

Da' stiu c-odata si-odata trebuie sa te gasesc.

Recunosc, n-am puterea sa te recunosc.

Jumatatea mea, cantecul asta-i pentru tine,

Asculta-l bine si cauta-ma tu...

Cand voi veni, inseamna ca m-ai chemat

Cand te voi auzi, inseamna ca m-ai strigat,

Cand voi fi, inseamna ca m-ai dorit,

Cand te voi gasi, inseamna ca m-ai cautat.

Cauta-ma tu ...

 

Asa ca zambeste.... stii zambetul e unul dintre cele mai puternice metode de convingere. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

super tare taxi....cred in dragoste...cel putin stiu ca o sa ma mai indragostesc in viata asta chiar daca cel de care ma voi indragostii nu va simti acelasi lucru....asta nu se numeste dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in dragoste ....da ,in iubire ...nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in dragoste ....da ,in iubire ...nu
Eu cred in amandoua. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
super tare taxi....cred in dragoste...cel putin stiu ca o sa ma mai indragostesc in viata asta chiar daca cel de care ma voi indragostii nu va simti acelasi lucru....asta nu se numeste dragoste?

 

nu, asta nu e dragoste e obsesie !

te poti indragosti de cineva care nu-ti impartaseste semtimentul ... daca iti trece in timp util, atunci esti sanatos si la minte si la corason ... daca nu ... devine obsesie ceea ce nu ie bine

 

si iar nu e bine si normal ce spui tu ca o sa te indragostesti in viata asta chiar daca respectivu nu va simti lucru asta ... mi se pare o gandire bolnava, negativista, distructiva care in nici un caz nu o sa te ajute ... daca gandesti asa n-ai sa vezi fericire in dragoste, parerea mea

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai de aia suferim :o: pt ca iubim :)

 

Cred ca se face o confuzie. Iubirea adevarata nu are nimic in comun cu suferinta. Iubirea adevarata iti aduce implinire si pace sufleteasca. Atunci cand apare suferinta este '' ceva '' care se confunda cu dragostea . Ne vine greu sa recunoastem ca nu putem sa punem frau unor sentimente precum ..... pasiunea, patima, obsesia. Dorinta de iubire adevarata este asa de puternica incat multi cadem in pacatul de a crede ca avem forta de a schimba ''orice '' in favoarea noastra. Daca exista retete.... nu cred. Only God Knows !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca sunt negativista...era doar o presupunere...ceva ce se poate intampla:D...deocamdata sunt destul de optimista...oricum, era o simpla intrebare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragostea ca sentiment va exista intotdeauna,indiferent daca noi credem sau nu mai credem in ea

pana si cei mai inraiti pesimisti se vor trezi intr-o zi cu ea la usa :)

 

 

Din nou trebuie sa recunosc ca stii '' geometrie ''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nou trebuie sa recunosc ca stii '' geometrie ''

 

lasa ghilimelele la o parte,te rog frumos, si nu m-ai sufla de zor in iaurtul scos din frigider :) .. sa nu te arzi cumva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca se face o confuzie. Iubirea adevarata nu are nimic in comun cu suferinta. Iubirea adevarata iti aduce implinire si pace sufleteasca. Atunci cand apare suferinta este '' ceva '' care se confunda cu dragostea . Ne vine greu sa recunoastem ca nu putem sa punem frau unor sentimente precum ..... pasiunea, patima, obsesia. Dorinta de iubire adevarata este asa de puternica incat multi cadem in pacatul de a crede ca avem forta de a schimba ''orice '' in favoarea noastra. Daca exista retete.... nu cred. Only God Knows !

 

cred ca tu faci o confuzie ...confuzi iubirea cu dragostea ....dragostea , apare repede ....e atractie sexuala....se poate stinge dupa prima atingere sau ....nu .....iubirea e sentimentul mai profund ce apare in timp ...cand ajungi sa cunosti omul si nu e numai atractie fizica ....cand realizezi ca ...e universul tau ...ca nu ai aer fara el/ea ....ca viata nu are sens fara el/ea ....cand vrei sa-i daruiesti totul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×