Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Mai credeti in dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa ne intelegem cumva: aici vorbim strict de dragostea dintre un barbat si o femeie.

da....cred ca exista.....doar in momentele cand nu suntem siguri pe noi, o renegam....si atunci cand suferim, ea exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da....cred ca exista.....doar in momentele cand nu suntem siguri pe noi, o renegam....si atunci cand suferim, ea exista.

tocmai de aia suferim :o: pt ca iubim :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E Venus retrograd pana pe 8 septembrie. Tocmai acum reinventam dragsotea - ca sa ne reinventam pe noi. Oricata obida am purta in suflet e cel mai bun moment de scuturat zgura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea ca sentiment va exista intotdeauna,indiferent daca noi credem sau nu mai credem in ea

pana si cei mai inraiti pesimisti se vor trezi intr-o zi cu ea la usa :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincera sa fiu, stau si ma gandesc la faptul ca toti userii de pe acest forum au povestea lor de dragoste, mai mult sau mai putin reusita. Dar, de asemenea mai cred ca toti am suferit din dragoste, chiar daca nu toti am suferit cu aceeasi intensitate.

Dupa toata suferinta, dupa toate lacrimile, dupa toata durerea si dupa toate loviturile, vreau sa va intreb un singur lucru: mai credeti in dragoste?

 

 

 

da.... :)

oricata durere am trait, oricate "lovituri" am primit de la viata, dragostea e cel mai frumos sentiment care ne este dat.

niciodata nu e tarziu sa traiesti iubirea.....si, tinand cont de toate deziluziile dinainte....o apreciezi mai mult....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da.... :)

oricata durere am trait, oricate "lovituri" am primit de la viata, dragostea e cel mai frumos sentiment care ne este dat.

niciodata nu e tarziu sa traiesti iubirea.....si, tinand cont de toate deziluziile dinainte....o apreciezi mai mult....

Eu cred in dragostea altora. Poate pentru altii exista cineva, care ii asteapta, acolo, undeva.

Dar eu nu mai astept pe nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragostea ca sentiment va exista intotdeauna,indiferent daca noi credem sau nu mai credem in ea

pana si cei mai inraiti pesimisti se vor trezi intr-o zi cu ea la usa :)

Sigur. Doar ca din cauza pesimismului lor o sa o faca tandari tot intrebandu-se daca o sa tine, cand o sa se termine, daca o sa sufere etc. Adica ineptii. Si dupa aia vor zice ca nu mai mai cred in dragoste. Si nici pe altii nu o sa-i creada daca aia recunosc ca ei mai cred in ea. De ce? Fiindca le este imposibil sa-si imagineze ca ceilalti oameni de pe Terra nu gandesc precum ei. Cine se arde o data are senzatia ca o sa se tot arda pana moare non-stop. Culmea e ca o sa continue sa se arda...DACA nu se schimba. Ce? Optica lor. Gresita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea ? Cred ca este un sentiment care-ti poate da fluturi in stomac , te poate face mai bun , iti poate aduce speranta in suflet . Este minunata .Nu , nu mai cred in dragoste .
Da, pana este calcata in picioare de altii. Cu precadere de cei care nu stiu sau nu inteleg ce reprezinta.De ce nu mai crezi in dragoste?
Culmea e ca o sa continue sa se arda...DACA nu se schimba. Ce? Optica lor. Gresita.
Este optica gresita in momentul in care te arzi o data. Dar cand te arzi de fiecare data... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×