Sari la conținut
Forum Roportal
irinuca76

De ce este asa greu sa treci peste o despartire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dc ne este atat de greu sa trecem peste despartirea de persoana iubita ,...mai ales atunci cand @ti se dau papucii@ ...mie cel putin ..imi este foarte greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dc ne este atat de greu sa trecem peste despartirea de persoana iubita ,...mai ales atunci cand @ti se dau papucii@ ...mie cel putin ..imi este foarte greu

 

 

Pentru ca ai investit sentimente intr-o persoana care nu le merita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dc ne este atat de greu sa trecem peste despartirea de persoana iubita ,...mai ales atunci cand @ti se dau papucii@ ...mie cel putin ..imi este foarte greu

si eu as vrea sa stiu....ca si eu sunt cam in aceeasi situatie....insa pot sa-ti spun ca lasa timpu sa treaca numai el te poate lecui,si nu te mai gindi la trecut :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dc ne este atat de greu sa trecem peste despartirea de persoana iubita ,...mai ales atunci cand @ti se dau papucii@ ...mie cel putin ..imi este foarte greu

pentru ca nu acceptam ca in viata mai si pierdem, pentru ca atunci cand intram intr-o relatie consideram ca va exista la nesfarsit fara a depune prea multe eforturi in sensul de a o mentine, pentru ca ne consideram jigniti cand cineva ne da papucii, pentru ca investind sentimente consideram ca e si ogligatoriu sa ni se raspunda la fel, pentru ca ne compalcem in suferinta respectiva si nu ne multumim sa privim partea frumoasa a ceea ce a fost si sa ne vedem de drum

 

intotdeauna poate exista ceva mai bun, mai frumos si daca n-a mers asta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa este aveti dreptate in totalitate dar ...cum mai pot iubi pe cineva care s-a purtat intrun mod jalnic ,..nu mia dfat un mnotiv de despartire din senin a inceput sa ma injuure ca la usa cortului si apoi mia zis sa nu il mai caut ...care sa fie oare motivul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa este aveti dreptate in totalitate dar ...cum mai pot iubi pe cineva care s-a purtat intrun mod jalnic ,..nu mia dfat un mnotiv de despartire din senin a inceput sa ma injuure ca la usa cortului si apoi mia zis sa nu il mai caut ...care sa fie oare motivul?

motivele pot fi "n". daca s-a purtat cum spui, nu prea merita sa-i mai dai atentie. un om civilizat, care este implicat cu adevarat in relatie nu se comporta asa din senin si indiferent de motiv nu trebuia sa se poarte asa. putea sa explice, sa ceara explicatii e.t.c. go away!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dc ne este atat de greu sa trecem peste despartirea de persoana iubita ,...mai ales atunci cand @ti se dau papucii@ ...mie cel putin ..imi este foarte greu

Pentru ca toti oamenii au nevoie de afectiune. Insa nu prea stiu ei alte chestii. Cum ar fi ideea ca a oferi afectiune si a primi afectiune nu inseamna sa faci pe nimeni dependent de ea. Suntem crescuti eronat de catre parinti, ca sa fim dependenti afectivi. Si atunci, cand ne indragostim nu stim sa nu ne facem si dependenti afectivi de persoana de alaturi. Numai daca omul constientizeaza ca nimic nu este vesnic, poate intelege si de ce nu e bine sa fim dependenti afectiv de nimic. Nici de partener, parinte, etc. De nimeni si de nimic. Pentru ca dependenta afectiva duce la starile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-a saturat ? de ce de o relatie buna ? nu perfecta dar buna o relatie in care eu faceam totul de la afectiune pana la bani... sau poate k si-a gasit una mai buna ...mult mai stabila din toate punctele de vedere si poate chiar si financiar mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-a saturat ? de ce de o relatie buna ? nu perfecta dar buna o relatie in care eu faceam totul de la afectiune pana la bani... sau poate k si-a gasit una mai buna ...mult mai stabila din toate punctele de vedere si poate chiar si financiar mai bine

pai uite la mine fix aceeasi situatie a fost...iam oferit totul absolut totul si iata pina la urma ce mi-a facut....dar si asta poate sa fie sa-si gasit alta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×