Sari la conținut
Forum Roportal
Mihai'

ar fi indicat sa ma impac cu fosta prietena?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am avut o relatie de 2 ani jumate cu o fata de aceasi varsta ca mine (19 ani) dupa care ne-am despartit dupa niste certuri..., acum dupa 8 luni de cand ne-am despartit a venit la mine si mi-a propus sa ne impacam,sa mai dam o sansa relatiei noastre,mi-a zis ar fi pacat sa nu fim iarasi impreuna... Insa eu totusi sunt nedumerit, cat timp am fost despartiti am avut fiecare relatii.., ea mi-a povestit despre ultimul ei prieten ca a tinut foarte mult la el si ca sau despartit pentru ca el a plecat definitiv in spania... mi-a povestit cum au plans amandoi cand acesta a plecat si ca inca mai tine putzin la el cu toate ca a plecat,insa mi-a zis ca cu ajutorul meu il va uita pe acel baiat si ca totul va fi ok. Acuma nush ca sa fac ..faza e ca eu inca mai tin la ea si as putea sa ii ofer dragostea de care are nevoie, insa ma deranjeaza faptul ca ma simt ca un fel de rezerva, ma simt pe locul 2 ,eu vreau sa am langa mine o fata care sa ma vrea numai pe mine si sa tzina numai la mine,sa fiu eu baiatul nr 1 din viatza ei... am nevoie de niste sfaturi.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut o relatie de 2 ani jumate cu o fata de aceasi varsta ca mine (19 ani) dupa care ne-am despartit dupa niste certuri..., acum dupa 8 luni de cand ne-am despartit a venit la mine si mi-a propus sa ne impacam,sa mai dam o sansa relatiei noastre,mi-a zis ar fi pacat sa nu fim iarasi impreuna... Insa eu totusi sunt nedumerit, cat timp am fost despartiti am avut fiecare relatii.., ea mi-a povestit despre ultimul ei prieten ca a tinut foarte mult la el si ca sau despartit pentru ca el a plecat definitiv in spania... mi-a povestit cum au plans amandoi cand acesta a plecat si ca inca mai tine putzin la el cu toate ca a plecat,insa mi-a zis ca cu ajutorul meu il va uita pe acel baiat si ca totul va fi ok. Acuma nush ca sa fac ..faza e ca eu inca mai tin la ea si as putea sa ii ofer dragostea de care are nevoie, insa ma deranjeaza faptul ca ma simt ca un fel de rezerva, ma simt pe locul 2 ,eu vreau sa am langa mine o fata care sa ma vrea numai pe mine si sa tzina numai la mine,sa fiu eu baiatul nr 1 din viatza ei... am nevoie de niste sfaturi.. :)

 

Pai cam asta si esti... relatia "pansament", care sa o readuca pe linia de plutire si sa o faca sa uite de celalalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu vreau sa am langa mine o fata care sa ma vrea numai pe mine si sa tzina numai la mine,sa fiu eu baiatul nr 1 din viatza ei...

Daca vrei un sfat... Renunta la dorinta asta. Nu o sa-ti aduca decat durere.

Nu dori ca ea sa te considere Nr. 1 din viata ei ci doreste-ti sa te daruiesti pe deplin.

Nu te intreba "Ma iubeste destul" ci "O iubesc destul".

Nu poti controla dragostea din inima ei indiferent ce ai face dar poti controla modul in care dragostea din inima ta se exprima.

Intreaba-te zilnic "Daca asta ar fi ultima zi in care am fi impreuna, ce as face?" ("ultima zi" in ideea in care ea ar trebui sa plece undeva departe pentru mult timp)

 

Dragostea e propria ei rasplata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si ce vrei, sa te fi asteptat cuminte pana reveneai tu la sentimente mai bune ?! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt tu ce-ti doresti ? Sa mai incerci sa va dati o sansa ? Sau sa va vedeti fiecare de vietile voastre ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut o relatie de 2 ani jumate cu o fata de aceasi varsta ca mine (19 ani) dupa care ne-am despartit dupa niste certuri..., acum dupa 8 luni de cand ne-am despartit a venit la mine si mi-a propus sa ne impacam,sa mai dam o sansa relatiei noastre,mi-a zis ar fi pacat sa nu fim iarasi impreuna... Insa eu totusi sunt nedumerit, cat timp am fost despartiti am avut fiecare relatii.., ea mi-a povestit despre ultimul ei prieten ca a tinut foarte mult la el si ca sau despartit pentru ca el a plecat definitiv in spania... mi-a povestit cum au plans amandoi cand acesta a plecat si ca inca mai tine putzin la el cu toate ca a plecat,insa mi-a zis ca cu ajutorul meu il va uita pe acel baiat si ca totul va fi ok. Acuma nush ca sa fac ..faza e ca eu inca mai tin la ea si as putea sa ii ofer dragostea de care are nevoie, insa ma deranjeaza faptul ca ma simt ca un fel de rezerva, ma simt pe locul 2 ,eu vreau sa am langa mine o fata care sa ma vrea numai pe mine si sa tzina numai la mine,sa fiu eu baiatul nr 1 din viatza ei... am nevoie de niste sfaturi.. :)

 

O remarca: iubirea te face sa suferi prea mult asa ca trebuie sa iei o decizie foarte rapid. SUCCES!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu te-as sfatui la modul cel mai serios sa te joci cu ea: ii spui ca vrei sa va impacati, ii spui ce vrea sa auda, etc; cand se asteapta mai putin, o umilesti cum poti mai bine si o parasesti, sau ceva de genul asta. Dar atentie sa nu cazi chiar tu in propria capcana, iti trebuie tarie de caracter.

Stii, ea te foloseste si practic isi bate joc de tine. Ce-ar fi sa intorci tu situatia?

Merita, crede-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu te-as sfatui la modul cel mai serios sa te joci cu ea: ii spui ca vrei sa va impacati, ii spui ce vrea sa auda, etc; cand se asteapta mai putin, o umilesti cum poti mai bine si o parasesti, sau ceva de genul asta. Dar atentie sa nu cazi chiar tu in propria capcana, iti trebuie tarie de caracter.

 

 

nu stim de ce s-au certat :) ....poate din vina lui....si in cazul asta, poate fata , acum ,face exact ce-ai spus tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×