Sari la conținut
Forum Roportal
ciupy_blondutza

Operatie femur

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna!! am si eu o intrebare!stie cineva dak pensionarii platesc operatiile?bunica mea are 82 de ani si acum 2 zile a facut fractura de femur.doctorii mi-au cerut 30 de milioane.nu am banii astia.Stiti cumva unde as putea sa ma duc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna!! am si eu o intrebare!stie cineva dak pensionarii platesc operatiile?bunica mea are 82 de ani si acum 2 zile a facut fractura de femur.doctorii mi-au cerut 30 de milioane.nu am banii astia.Stiti cumva unde as putea sa ma duc?

 

 

Pentru ce ti-au cerut 30 de milioane??? :lol2:

Dau si chitanta la ei? :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru bunica ta.....la varsta asta batranii fac foarte des fracturi...si mai ales de femur....fractura de femur este cea mai "nashpa " fractura ...greu cu recuperarea...la o asa varstao tija pentru femur este foarte scumpa de la 2000 de euro in sus2000 una mai nashpa...pana la 7000 una meseriasa.30 de milioane nu este mult pentru o asa interventie....esti din bucuresti?......inca ceva......tijele astea sunt cam pe comanda.....nu se gasesc la farmacie....daca ai fi doctor si ai avea doua farcturi de operat....una de 30 ani si una de 85 ani.....pe care ai alege-o?gandeste-te ca suntem in Romania si sistemul sanitar este inca la pamant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da sunt din bucuresti.mersi frumos pt raspuns ...nu suma in sine de 30 de milioana m-a socat ci modul de ai cere "o sa negociem operatia" si + ca pensionarii nu trebuie sa plateasca operatiile.iar de tija ce sa mai spun....nu sunt rea dar nu imi permit sa-i cumpar una asa d scumpa pt maxim 1 an 2.ca nu e doar femurul sunt toate bolile batranetii pe capul ei.

Oricum merci frumos pt raspuns..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da sunt din bucuresti.mersi frumos pt raspuns ...nu suma in sine de 30 de milioana m-a socat ci modul de ai cere "o sa negociem operatia" si + ca pensionarii nu trebuie sa plateasca operatiile.iar de tija ce sa mai spun....nu sunt rea dar nu imi permit sa-i cumpar una asa d scumpa pt maxim 1 an 2.ca nu e doar femurul sunt toate bolile batranetii pe capul ei.

Oricum merci frumos pt raspuns..

la ce spital ai fost?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LA FLOREASCA.Dar acum au zis ca nu o mai opereaza ca e prea batrana sa o duc la Municipal(da la municipal o sa fie mai tanara sau ce?)Doamne pe cuvantul meu dak am mai vazut asa ceva "ca la noi la nimeni"....Doctorii astia nu sunt buni decat sa constate decesul altceva nu vor sa faca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor!

As dori sa aflu de la voi, cei care a-ti trecut prin asa ceva , si anume o fractura de femur , tot ce se poate despre aceasta .

Cum a-ti trecut peste operatie , cum a mers recuperarea, si care a fost perioada de repaus.

Si acum sa va explic ce am patit eu: peste mine a cazut un mare fier si sub greutatea lui mi-am fracturat 2/3 din femur. A urmat bineinteles operatia cu introducere de tija , dar totul a mers bine.

Nu am avut complicatii , nu am facut infectie , totul e ok. Am deja 3 saptamani de la operatie , ma simt bine si ma intreb cat mai dureaza pana ce voi putea merge iar.Daca cineva a mai patit ca mine sa imi spuna si mie cum a mers totul

ca sa stiu la ce sa astept.

Astept cu nerabdare sa aflu de la voi sfaturi , opinii ,si raspunsuri la intrebarile mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara din nou

Am intrat din nou pe forum cu speranta ca voi avea un mesaj de la cineva care a patit o fractura de femur.

Dar vad ca nu am nici un raspuns.Mai astept si sper ca cineva sa imi spuna si mie ce si cum despre fractura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut un accident de masina acum un an si trei luni si am fractura deschisa de femur sfatul meu e sa mergi la sala de recuperare adica kinoterapie acolo usor usor ai sa de pui pe picioare si totul o sa ie okcel mai bine e sa mergi la sala de recuperare a spitalui sf ioan eu acolo ma duc de un an si e bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut. exact pt. astfel de problema am intrat si eu aici. eu am avut fractura de femur acum un an. de atunci am tija si voiam sa stiu care ar fii recomandarile.

am vazut ca tu vrei sa stii cat dureaza revenirea la normal. la mine a fost cam 2 luni. dar eu am avut si fracura de bazin si din cauza asta a fost si mai greu. mai vb. daca doresti. pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×