Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

viitorul este stabil sau schimbator?!

Postări Recomandate

unii spun ca soarta omului este fixa/stabila de cand se naste si pana moare ..iar altii cred ca viitorul este in continua schimbare..care o fi adevarul de unde sa stim noi!?sau cine stie?si de unde stie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca viitorul se poate schimba rapid..

Ar insemna sa-l stii.

 

Eu cred ca e fix si tu il urmezi doar. Esti pus pe o pista care nu stii unde se duce si exact ca intr-un labirint, numai cel ce priveste de sus vede per ansamblu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
unii spun ca soarta omului este fixa/stabila de cand se naste si pana moare ..iar altii cred ca viitorul este in continua schimbare..care o fi adevarul de unde sa stim noi!?sau cine stie?si de unde stie?

Totul este pre-stabilit.Noi doar urmam calea. Nu cunoastem nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca viitorul se poate schimba rapid..
tu doar crezi ca si parere personala sau banui?ca de stiut nu stii...si daca stii de unde stii de la cine?
Ar insemna sa-l stii.Eu cred ca e fix si tu il urmezi doar. Esti pus pe o pista care nu stii unde se duce si exact ca intr-un labirint, numai cel ce priveste de sus vede per ansamblu.
in prima propozitie nu sunt de acord cu tine,pt ca nu avem inca de unde sti ca este fix!daca si tu stii ca e fix pe ce baza spui asta?poti argumenta?..dar intra doua parte iti dau dreptate..este un labirint..
Totul este pre-stabilit.Noi doar urmam calea. Nu cunoastem nimic.
perfect adevarat nu cunoastem nimic si de asta cautam clarvazatori,ghicitoare,tarot bla bla..dar daca dam banii degeaba pt ca viitorul este schimbator?poate unii stiu si viitorul schimbator?hmmm..dilema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu doar crezi ca si parere personala sau banui?ca de stiut nu stii...si daca stii de unde stii de la cine?in prima propozitie nu sunt de acord cu tine,pt ca nu avem inca de unde sti ca este fix!daca si tu stii ca e fix pe ce baza spui asta?poti argumenta?..dar intra doua parte iti dau dreptate..este un labirint..

 

ca si parere personala...bineinteles. Ne`ai cerut parerea nu? eu am spus`o pe a mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viitorul este asa cum ti-l faci.Nimic nu este prestabilit;ai liber arbitru si decizi singur care drum ,din multimea celor pe care le ai in fata,il alegi.

Cu alte cuvinte,ce semeni aceea culegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viitorul este asa cum ti-l faci.Nimic nu este prestabilit;ai liber arbitru si decizi singur care drum ,din multimea celor pe care le ai in fata,il alegi.

Cu alte cuvinte,ce semeni aceea culegi.

si cei care merg pe strada si ii lovesc o masina,si ei culeg ce au semanat?nu ai dreptate aici din pacate

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cei care merg pe strada si ii lovesc o masina,si ei culeg ce au semanat?nu ai dreptate aici din pacate

 

 

Cunosti cumva Karma celui lovit de masina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosti cumva Karma celui lovit de masina?

pai tocmai ca nu!asta era si ideea ca daca este un copil..inocent si nevinovat si soferul un ticalos betiv sau drogat..vezi de asta zic ca un copil nu poate culege ce a semanat si a fost un comparatie cam deplasata..si tu stii karma celui care a omorat un om?merita sa fie omorat cineva dupa tine se pare ca da de fapt..daca o dai in karma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×