Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Traian Băsescu

Postări Recomandate

Eu,personal nu prea sunt de accord cu ideea unui partid politic bazat numai pe apartenenta la o anumita minoritate etnica,dar presedintele,in opinia mea a actionat spunand ca institutiile statului trebuie sa isi spuna cuvantul.

UDMR a pierdut in ultimul timp mult din increderea maghiarilor,si daca UCM va fi mai apropiat de problemele lor(sau macar sa dea impresia asta),ar putea deveni o forta politica destul de importanta.

Editat de Glamorous_witch_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5% UDMR si 7% UCM... tot e bine divide et impera... eu asa face nu 2 partide, ba 5... sa nici nu mai poata intra in pragul ala de 2% ca sa intre in parlament...

 

Si da sunt de acord cu tine Glamourous cu faptul ca nu consider ca este normal ca un partid politic sa fie bazat numai pe apartenenta la o anumita minoritate etnica - asta este stat in stat...de fapt una din diversiunile lui Ion Iliescu, ca pe vremea lui au aparut aceste aberatii in sistem !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap ai dreptate dar era necesar ca altfel tipau ca din gura de sarpe ca sint marginalizati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presedintele Traian Basescu a declarat azi ca UDMR are "un comportament feudal" in judetele Harghita si Covasna, iar "nimic ce nu este UDMR" nu are drept de existenta.

 

Seful statului a marturisit ca locuitorii zonei i-au spus nume de "baroni" si "corupti" pe care nu le face publice, dar le poate spune liderilor Uniunii. Basescu a sustinut ca UDMR are un comportament feudal in administratie si "nimic ce nu e UDMR nu are drept de supravietuire", nici din punct de vedere politic si nici la nivelul salariatilor din administratie. Romani discriminati in administratia locala "ultima moda" la angajarea in administratia publica este obligativitatea cunoasterii limbii maghiare.

 

"Inteleg si aprob necesitatea ca cei care sunt in contact cu publicul sa cunoasca maghiara. Dar cei care nu lucreaza direct cu publicul, in administratia controlata de UDMR sunt discriminati", a spus Basescu.

 

Cata bataie merita Iliescu si ungurii aia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,acest presedinte,desi cred ca a fost singurul care a reprezentat o optiune ptr maj populatiei,este f departe de a fi un presedinte perfect.In primul rand,in momentul in care i-a convenit(mai precis cand incerca sa creeze o majoritate in Parlament),ar fi promis si luna de pe cer UDMR-ului si PC-ului.Iar ce face acum,cu tot respectul,seamana cu o incercare de a mai castiga popularitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer,acest presedinte,desi cred ca a fost singurul care a reprezentat o optiune ptr maj populatiei,este f departe de a fi un presedinte perfect.In primul rand,in momentul in care i-a convenit(mai precis cand incerca sa creeze o majoritate in Parlament),ar fi promis si luna de pe cer UDMR-ului si PC-ului.Iar ce face acum,cu tot respectul,seamana cu o incercare de a mai castiga popularitate.

 

 

Politica a fost, este si va fi intotdeauna cea mai mare tarfa.

Basinel s-a bagat in troaca si in curand il vor papa purceii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×