Sari la conținut
Forum Roportal
donazz

Poveste despre America

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Olga, fa-ti bagajele!

 

Nu mai scrie pe-aici de vreo lună. E posibil ca deja bagajele să fi fost şi despachetate. smile.png

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai repede isi pune streangul de gat decat sa se revina in romania, pe onoarea mea!

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Să ne aşteptăm la ....imigranţi americani în România ?! Un salar de 300 de parai pe lună, e mai bun decât nici un salar. smile.png

 

 

Ei, sa nu exageram. In Romania posturile la stat sunt blocate. :)

mai repede isi pune streangul de gat decat sa se revina in romania, pe onoarea mea!

 

asa si cu functionarii americani ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ei, sa nu exageram. In Romania posturile la stat sunt blocate.

 

Atunci în Bulgaria, sau...Republica Moldova. Disperarea poate lua multe forme. smile.png

 

Tocmai am văzut la ştiri că în zilele sau săptămânile următoare, Guvernul S.U.A. ar putea intra în incapacitate de plăţi, adică...să dea faliment, mai pe româneşte. Ăştia-s mai rău ca noi ! doh.gif

 

Mâine poimâine îi vedem pe delegaţii americani pe la poarta Guvernului României, să le dea Ponta un împrumut, oricât de mic, numai să lea dea.

 

Oricum, criza nu criză, bine că avem o nouă bancnotă de 100 de dolari, poleită cu aur.

 

 

new-100-dollar-bill.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alte exagerari...

 

Situatia acolo e diferita. Viata nu se invarte in jurul platii pensiilor de la stat si nici in jurul salariilor medicilor si profesorilor... asigurate integral de stat, asa cum e la noi. La noi daca statul da faliment e falimentul general. Acolo, DACA se va intampla, e faliment la un sector al economiei, adica administratia de stat.

 

Of, c-am ajuns sa le plangem americanilor de mlia. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acolo, DACA se va intampla, e faliment la un sector al economiei, adica administratia de stat.

 

 

Adică sectorul care colectează taxele, impozitele, şi menţine armata, agenţiile federale........adică tot ce înseamnă buna funcţionare a unui stat. smile.png

 

E ca şi când am spune că unui om nu i s-a tăiat decât o parte a corpului, adică picioarele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca acolo au un buget federal pe langa care fiecare stat american are buget separat.

 

Atunci Texasul poate să-şi proclame independenţa, în lipsa unei puteri centrale care nu mai există: buget propriu au, o dinastie conducătoare au (The Bushmen), petrol au. Oricum Texasul doreşte asta de multă vreme. Acu' e momentul prielnic. smile.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, lupini, ma bucur ca esti in verva azi si nu ai chef sa porti o discutie pe teme de stricta actualitate argumentata serios :beee:

 

Ideea e ca nu e capra americana in moarte clinica asa cum, in inconstienta noastra, am vrea si ne-am bucura de numa. Pa!

 

:lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×