Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Schimbarea la fata a BOR-ului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sau cu alte cuvinte cum Dinescu ne prezinta adevarata fata a BOR-ului ... biserica care daca nu are nici o legatura cu Dumnezeu macar are si a avut multe legaturi cu securitatea !Un subiect de dezbatut pe tema adevaratei fete a biserici care a avut un singur lucru"sfant" .... banii ...si controlul si manipularea populatiei in slujba "imparatiei"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cuvintele cred ca sunt de prisos.

Sfintiile lor exceleaza in cabotinism.

O fata sfanta, alta politica conform zicalei ...."fa-te frate cu draq pana treci puntea"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si BOR recunoaste ca au existat colaborari...oricum nu sunt singura biserica care au colaborat...parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si BOR recunoaste ca au existat colaborari...oricum nu sunt singura biserica care au colaborat...parerea mea...

 

ehe ... daca ar sti preacredinciosii tot pomelnicul cu delatori sau ofiteri ai securitarii ! ... :spiteful:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau cu alte cuvinte cum Dinescu ne prezinta adevarata fata a BOR-ului ... biserica care daca nu are nici o legatura cu Dumnezeu macar are si a avut multe legaturi cu securitatea !Un subiect de dezbatut pe tema adevaratei fete a biserici care a avut un singur lucru"sfant" .... banii ...si controlul si manipularea populatiei in slujba "imparatiei"!

 

 

 

Pana la urma, ce spune Dinescu? Ceva ce nu stiam?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vesti despre tot mai multi prelati apar...ca au colaborat...dar nu este surprinzator...si eu personal nici nu ii condamn...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vesti despre tot mai multi prelati apar...ca au colaborat...dar nu este surprinzator...si eu personal nici nu ii condamn...

 

sigur ca nu , doara harul se pogoara si asupra turnatorului, nu ? :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ca nu , doara harul se pogoara si asupra turnatorului, nu ? :dance4:

 

Asta este irelevant...oamenii sunt lasi...vremurile erau grele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este irelevant...oamenii sunt lasi...vremurile erau grele...

iar harul pluteste'n atmosfera , fal, fal ... fal, fal ... . :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×