Sari la conținut
Forum Roportal
inka

Tir cu arcul, tir sportiv cu aer comprimat

Postări Recomandate

:P cine mai face tir cu arcul, si unde? Prin ce orase mai exista arcasi? Stiu ca e un sport uitat, ca hobby insa este fermecator. Cine mai practica asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut eu sa gasesc unul, cand eram mai mic...

 

Acum vreo doi ani, cand eram in Romania. Am gasit unul in Bucuresti, dar nu m-am dus niciodata. Am fost aici, si am invatat, si vreau sa zic ca ii forate fain. Te doare mana, dupa un timp, da e frumos.

 

Cat despre echipament, aici e scump, dar tin minte ca atunci cand am cautat acolo (In RO), nu mi s-a parut scump.

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi-ar place!

E costisitor echipamentul?

 

 

In Bucuresti este clubul Aktiv. Au ei echipament, arcuri, sageti si alte chestii pe care ti le legi la mana sa te protejeze. Daca vrei sa-ti iei echipamentul propriu, asta iti recomand s-o faci mai tarziu, dupa ce ai invatat cate ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ehh... daca m-ar chema Marcu ... as trage si eu cu arcu' :hi:

 

 

 

cred ca-i fain , dar tot paint-ball-ul e mai relaxant :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) cine mai face tir cu arcul, si unde? Prin ce orase mai exista arcasi? Stiu ca e un sport uitat, ca hobby insa este fermecator. Cine mai practica asa ceva?

robin hood

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt cativa pasionati de tir cu arcul in Timisoara [ eu cunosc inca 3]. Daca vrei un arc traditional pot sa -ti comanzi de pe net sau sa-ti faci unul la comanda [in functie de inaltimea ta ,ce forta vrei sa aiba arcul,daca esti dreptaci sau stangaci etc]- e un tip in TG.Mures ce-ti face arcul la aprox.300 lei si o sageata costa 15 lei.Inainte de a achizitiona un arc trebuie sa mergi la Politie [Arme si munitii]sa faci o cerere de cumparare si pe baza acesteia iti iei arcul.Oricum,locatii ptr tir nu cunosc - dar find de agrement pot sa-l folosesti la 'iarba verde'..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×