Sari la conținut
Forum Roportal
crissu83

Uleiul de masline pt par..e asa bun?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am auzit ca rasar ramuri inflorite de maslin printre plete. Ce sa zic?...incearca si tu sa-l torni la radacina si apoi asteapta rezultatele timp de un sezon.

 

:crazy: maslinul creste in zone aride, Arizona e plin de maslini, au nevoie de apa la radacina in sezonul cald, precum parul din cap, doar ca se foloseste ulei de mustar!!!

Mustard Oil for Hair Growth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu.

Insa vreau si eu un gel special din ala, din povestea cu noutati a cetateanul israelian, care : "inmoieste si face parul lucios".....gelul, ce credeati?!

 

Se vinde la noi, la fiecare super. Costa 5$ un borcan din plastic de 1 litru. Se gaseste in cateva mirosuri de parfum.

 

:crazy: maslinul creste in zone aride, Arizona e plin de maslini, au nevoie de apa la radacina in sezonul cald, precum parul din cap, doar ca se foloseste ulei de mustar!!!

Mustard Oil for Hair Growth

 

Sa fii sanatos tu ca iar debitezi ce crezi si nu ce trebuie sa stii inainte de scrii. Pomul de masline nu are deloc nevoie de apa deoarece are radacini foarte adanci. Pomul de maslini poate traii sute de ani.

 

De x&y eram curioasa, ca il vad interesat de subiect, in tema, asa.

 

El nu era interesat de plete ci de "cetateanul israelian". Sunt magulit. Apropo, nu am plete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pomul de masline nu are deloc nevoie de apa .... nu am plete.

 

 

Cei cu perciuni, stiu ca n-au nevoie de apa sa se spele ca n-au voie si traiesc de zrilioane de ani, dar lasa maslinul in pace ca la pomi nu te pricepi deloc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca uleiul de masline are o gramada de intrebuintari pentru frumusete.

Pentru par am mai auzit de masti facute acasa cu ou.

A folosit cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la uleiul medicinal de masline din farmacii...mama lucreaza intr-o farmacie si au primit o alerta in sistemul lor ca aceste uleiuri asa zis medicinale sunt facute din ulei uzat de masline, argan sau alte uleiuri esentiale...practic sunt luate uleiuri reziduale si transformate in aceste uleiuri "medicinale".....o sa o intreb exact producatorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presa pt. facut uleiuri virgine, din diverse (inclusiv masline). E plin net-ul de anunturi.

015.JPG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am inteles niciodata de ce oamenii nu sunt multumiti cu ce i-a inzestrat natura... de ce vor sa aiba unghiile vopsite, parul lucios, rezistent sau mai stiu eu cum... de ce se vopsesc pe corp, se tatueaza sau se epileaza... credeti cumva ca natura i-a inzestrat cu par pentru podoaba?

si cocosii de munte au pene intr-un colorit sau forma deosebite - dar doar pentru imperechere... de ce oamenii nu inteleg ca parul ( ca despre asta e vorba in topic) e dat pentru a proteja membrele in frecare, a indeparta apa, a pastra caldura corpului si a nu produce iritatii la transpiratie?

stupid idea to change the nature...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am inteles niciodata de ce oamenii nu sunt multumiti cu ce i-a inzestrat natura...

...

stupid idea to change the nature...

Te cam sperie schimbarea, asa-i?

The-Croods-2013-Movie-Image-3-300x153.jp

 

Ai uitat sa mentionezi si despre beneficiile parului pubian, sau de pe picioarele damelor, ori despre aspectul natural interesant, al mustatii la femeia moderna.

PS: recunosc ca, desi iubesc natura, nu sunt tocmai natural. Am tatuaj si piercing. Rusinica mie...

Aaaa...si ma mai si barbieresc, rad pe ici pa colo, utilizez parfum, chestii denaturate, intelegi tu...

...tu nici macar nu te barbieresti ????

Editat de @5 IP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×