Sari la conținut
Forum Roportal
crissu83

Uleiul de masline pt par..e asa bun?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ca uleiul de masline amestecat cu zeama naturala de lamaie e foarte bun pentru scalpul agresiv, asa il numesc eu...atunci cand pielea capului se exfoliaza atat de tare incat chiar si la o mica trcere a maini prin firele de par se activeaza aceasta matreata si incepe imediat sa se vada pe par. Of, e atat de inestetica ca te face sa te simti foarte inconfortabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bun uleiul de masline, mai ales pentru parul uscat. Eu l-am folosit pentru par in mai multe combinatii. Ultima data am aplicat o masca de avocado cu ulei de masline -S-a vazut diferenta.

Editat de Davi_
reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca itibface parul moale...

ok..dar cum il folosesc?

il torn in cap si astept??

Stiu ca la fel de bun este si uleiul de ricin si nu numai pentru par. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cat de des folosesti masca cu ulei de masline si ulei de ricin si in ce proportii faci amestecul ?1

 

helou, 

eu imi fac un amestec o data pe saptamana un ou, 2 linguri ulei de ricin, 1 lingura ulei de masline, 1 lingura ulei de cocos (am parul rar, si imi ajunge pentru tot parul cantitatea asta. aplic amestecul de la radacina pana la varfuri) 

in principiu trebuie sa stai minim 30 minute (daca tot te chinui macar sa il lasi sa actioneze), dar eu imi pun de obicei sambata, inainte de a face ceva treaba prin casa, sau ceva de mancare, si il las sa actioneze una - doua ore. 

am ramas surprinsa cand am vazut ca se spala foarte usor, si dupa spalare parul se simte ... hidratat, dar nu este moale. daca ma dau cu balsam dupa spalare este mult mai moale decat folosind acest amestec. 

anyway, am simtit o diferenta de cand am inceput sa il folosesc, si mi-am format oarecum un obicei sambata :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×