Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Cele mai violente desene animate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am observat ca CN a inceput sa difuzeze desene animate ce au in compozitie foarte multa violenta. Cam 90%. Acestea sunt: Robot Boy, Ben 10, Gemenii Cramp, Powerpaff girls. Difuzate de CN. Jane si Dragonul difuzat de Minimax. Daca mai stiti si voi desene animate cu la fel de multa violenta astept nominalizarile voastre.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

South park, The Simpsons, Futurama, Family guy, Beavis and Butthead sau Happy tree friends se pun :jester:?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
South park, The Simpsons, Futurama, Family guy, Beavis and Butthead sau Happy tree friends se pun :jester:?

 

e cu dus-intors intrebarea ta ...

adevarat ca sunt scene destul de violente in desenele astea, dar ele in fapt nu prea sunt pentru copii si e destul de greu sa le categorisesti violente ... sunt mai degraba super ironice si amuzante si sincer un copil nu prea intelege mare lucru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e cu dus-intors intrebarea ta ...

adevarat ca sunt scene destul de violente in desenele astea, dar ele in fapt nu prea sunt pentru copii si e destul de greu sa le categorisesti violente ... sunt mai degraba super ironice si amuzante si sincer un copil nu prea intelege mare lucru

 

Da... dar tot desene animate sunt, nu? Asa exista desene pentru "adulti" care-ti pot da cosmaruri :yahoo:

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat ca CN a inceput sa difuzeze desene animate ce au in compozitie foarte multa violenta. Cam 90%. Acestea sunt: Robot Boy, Ben 10, Gemenii Cramp, Powerpaff girls. Difuzate de CN. Jane si Dragonul difuzat de Minimax. Daca mai stiti si voi desene animate cu la fel de multa violenta astept nominalizarile voastre.
Tom si Jerry. Violenta nejustificata, in care nu sunt percepute urmarile, consecintele. Cea mai periculoasa forma de violenta.
South park, The Simpsons, Futurama, Family guy, Beavis and Butthead sau Happy tree friends se pun :yahoo:?
Zici de South Park? Ala e desen inteligent, "pentru oameni mari"- o intreaga satira, ca si The Simpsons. Si culmea, in The Simpsons chiar apare problema violentei din desenele animate intr-unul dintre episoade. Cate episoade ai vazut din serial? Te intreb retoric, ca eu le-am vazut pe toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tom si Jerry. Violenta nejustificata, in care nu sunt percepute urmarile, consecintele. Cea mai periculoasa forma de

violenta.

 

Violenta nejustificata? Este un desen despre o matza ... care urmareste un soarece... pentru ca asta fac majoritatea pisicilor. Orice copil intreg la minte ar intelege asta. "Lupta" pentru supravietuire e luata ca o joaca, hence Jerry nu pateste nimic niciodata. Or fi unii mai "sensibili" care asociaza personajele din desene cu cele din viata lor, dar eu nu cred ca Tom si Jerry este un desen atat de violent.

 

Zici de South Park? Ala e desen inteligent, "pentru oameni mari"- o intreaga satira, ca si The Simpsons. Si culmea, in The Simpsons chiar apare problema violentei din desenele animate intr-unul dintre episoade. Cate episoade ai vazut din serial? Te intreb retoric, ca eu le-am vazut pe toate.

 

Am vazut destule. Da, este o satira, este un desen pentru "oameni mari". Ziceam de "violenta" care apare in unele episoade. Bine, nu-mi amintesc sa fi vazut sange in The simpsons (decat in "Itchy and Scratchy"), dar exista scene de bataie si sadism. Sa zicem ca nu o fi un desen foarte violent, dar pentru un copil poate fi.

Si nu-mi spune mie ca south park nu poate fi categorizat drept desen violent.. come on :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Violenta nejustificata? Este un desen despre o matza ... care urmareste un soarece... pentru ca asta fac majoritatea pisicilor. Orice copil intreg la minte ar intelege asta. "Lupta" pentru supravietuire e luata ca o joaca, hence Jerry nu pateste nimic niciodata. Or fi unii mai "sensibili" care asociaza personajele din desene cu cele din viata lor, dar eu nu cred ca Tom si Jerry este un desen atat de violent.

Am vazut destule. Da, este o satira, este un desen pentru "oameni mari". Ziceam de "violenta" care apare in unele episoade. Bine, nu-mi amintesc sa fi vazut sange in The simpsons (decat in "Itchy and Scratchy"), dar exista scene de bataie si sadism. Sa zicem ca nu o fi un desen foarte violent, dar pentru un copil poate fi.

Si nu-mi spune mie ca south park nu poate fi categorizat drept desen violent.. come on :yahoo:

 

Cand o sa vezi un copil dand cu un cataroi intr-o mata, ca nu are conceptul de "durere", atunci stam de vorba.

Singurul lucru bun din desenul asta animat este ca il familiarizeaza cu niste opere clasice.

 

Pai daca e un desen pentru oameni mari, cu cerculet cu 16-18 ani, atunci e clar ca e adresat oamenilor cu discernamant, care pot gusta o satira in adevarata putere a cuvantului.

 

Cand am zis ca in The Simpsons apare problea desenelor animate violente ma refeream ca au tratat, intr-unul din episoade, chiar desenele animate Itchy and Scratchy.

Editat de Ametist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac la nebunie happy tree friends..am gasit si un site tare bun...cu episoade...are multe...mie imi plac dar nu as lasa pe cineva sub 16 ani sa se uite....totusi....cine se uita cunoaste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

animeurile sunt cu siguranta cele mai violente insa nu sunt pentru copii.... aici as aminti de "gantz" si "berserk" dar si cele mai "cuminti " ca "naruto", "bleach" sau "dragon ball"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×