Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dak nu ma insel topicul spune "daca sunteti fani anime intrati aici"...deci doar DACA..nu sa intri sa zici ca nu iti plac sa-l faci pe ala/aia sa se simta aiurea(posibil)

 

eu am fost fan dbz..desi n-am mai vazut de mult timp un episod..ceva.. :bye:

 

 

so? te simti lezat/a? sau nu am voie oare sa-mi spun parerea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu a-shi putea spune ca vizionarea de anime si citirea de mangauri reprezinta un hobby..pt ca atunci ar trebui sa spun ca si uitataul la star treke tot un hobby. eu unul agreez fenomenul anime/manga. ce sa zic , am cam 8 ani de "activitate" si cam 4 terra juma de anime la bord. pe scurt anime : animatie f buna , net superioara cartoonului american , teme interesante , muzica geniala.

\pot spun ca animeurile m-au influentzat destul de mult in dealungul timpului. din cauza dbz-ului am facut sala 5 ani. { un mic exemplu} . tot datorita contactului cu fenomenul anime/manga am ajuns sa lucrez in corel/photoshop/ilustrator.doar ca mi-am format niste ..obiceiuri mai..ciudatzele pt necunoscatori : ma aplec cand fac cunostintza cu cineva si mai vb din cand in cand o limba noua :beee: - romano-japoneza.

Editat de Senpai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu consider ca a viziona animeuri este un hobby.

daca omul numai asta vede nici cinefil nu poate fi numit,si deci este o pasiune..deci este hobby :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba poate fi numit si cinefil. exista un nr consistent de animatii nipone create pt marele ecran. asta asa...ca fapt divers !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu a-shi putea spune ca vizionarea de anime si citirea de mangauri reprezinta un hobby..pt ca atunci ar trebui sa spun ca si uitataul la star treke tot un hobby. eu unul agreez fenomenul anime/manga. ce sa zic , am cam 8 ani de "activitate" si cam 4 terra juma de anime la bord. pe scurt anime : animatie f buna , net superioara cartoonului american , teme interesante , muzica geniala.

\pot spun ca animeurile m-au influentzat destul de mult in dealungul timpului. din cauza dbz-ului am facut sala 5 ani. { un mic exemplu} . tot datorita contactului cu fenomenul anime/manga am ajuns sa lucrez in corel/photoshop/ilustrator.doar ca mi-am format niste ..obiceiuri mai..ciudatzele pt necunoscatori : ma aplec cand fac cunostintza cu cineva si mai vb din cand in cand o limba noua :D - romano-japoneza.

 

 

Si eu am invatat cateva cuvinte in japoneza uitandu-ma la animeuri si de multe ori petrec si cate 4 ore doar cautand animeuri cat mai noi si mai marfa si de multe ori le sterg ca data viitoare cand vreau sa le revad sa ma chinui la fel de mult sa le gasesc si normal ca si satisfactia cand il gasesti si il vizionezi creste :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi plac anime-urile la nebunie mai ales cele sangeroase sau care prezinta lupte gen cele din YuYuHakusho si DBZ! :lol2: :good:

 

 

 

Asaaaa!....cu multa violentzaaaa! :spiteful: :yes: :lol2:

post-113843-1197824572_thumb.gif

post-113843-1197824646_thumb.jpg

post-113843-1197824711_thumb.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce n-ar fi un hobby? Mai ales daca colectionam poze, avatare, downloadam fisiere cu episoade...

Mie-mi place Sailor Moon. De cand eram prin clasa a 6-a. Am avut si un album si colectionam autocolante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anime...un hobby?...dap...depinde din ce unghi privesti....dak desenezi animeuri,dap...dak le privesti....nu prea...ptr mn este un hobby pt k mie p linga faptul k imi place sa le privesc...imi mai place sa le desenez...adica sa imi fac propriile caractere/personaje... :flowers: ...enjoy animae.... :o: preferatele mele sunt Samurai X...doamne cit mai vinam desenu asta cind eram mik... :o: ...sau Inuiasha... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×