Sari la conținut
Forum Roportal
kryste

De unde se poate face rost de interferon?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua!

 

As avea si eu o intrebare. Mama mea si-a operat acum 2 luni si ceva o alunita pe umar, din a carei biopsie a reiesit ca are melanom malign, nivelul Clark III, Breslow 1.9 mm. Am inteles ca cel mai potrivit tratament este cel cu Interferon, insa avem greutati in a afla modalitatea prin care se poate procura acesta, mai ales in conditiile in care am inteles ca este si deosebit de scump.

Stie cineva care sunt pasii care trebuie urmati pentru a primi Interferon pe filiera asigurarilor de sanatate?

Sau chiar si prin cumparare?

 

Va multumesc foarte mult in avans pentru raspunsuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interferonul poate fi o solutie in cazul hepatitei, mai ales C (asociat cu ribavirina)

in cazul tau nu stiu daca ajuta

pentru obtinerea lui prin casa de sanatate e necesar un dosar cuprinzand rezultatul unei punctii hepatice

alta solutie viabila, tinand cont de pret, nu vad

sanatate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca si-a facut punctie si are acest rezultat, cel mai bine este sa se interneze intr-un spital de specialitate; FUNDENI este cel mai indicat. acolo, internata, medicii o vor pune deja pe emdicamentatia necesara si va vor ajuta cum sa faceti acel dosar. sunt oameni minunati in acel spital, dornici sa ajute! sincer, doar acolo cred ca merita mers!!!

 

Doamne ajuta si multa sanatate!!!!

Editat de s1mon4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de raspunsuri si mai ales pentru bunavointa :P

singura problema e ca nu are nici o legatura in acest caz administrarea interferonului cu functia hepatica. interferonul se foloseste si in tratamentele legate de cancerul de piele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna!interferon se gaseste inca pe stoc la farmacia 2NA in spate pe la magazinul unirii....stiu asta pt ca si fina mea o sa trebuiasca sa mai ia interferon fara reducere si ne-am interesat deja!ea a avut un melanom stadiul 3 clark,operat in toamna lui 2006!oricum,consultati un medic oncolog in prealabil si sa faceti un set de analize complete inainte de inceperea tratamentului si sa fie cineva(medic)care sa ii urmareasca toate reactiile adverse(fina mea saracuta le-a facut cam pe toate).cu respect,nico,o studenta la medicina!sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna!interferon se gaseste inca pe stoc la farmacia 2NA in spate pe la magazinul unirii....stiu asta pt ca si fina mea o sa trebuiasca sa mai ia interferon fara reducere si ne-am interesat deja!ea a avut un melanom stadiul 3 clark,operat in toamna lui 2006!oricum,consultati un medic oncolog in prealabil si sa faceti un set de analize complete inainte de inceperea tratamentului si sa fie cineva(medic)care sa ii urmareasca toate reactiile adverse(fina mea saracuta le-a facut cam pe toate).cu respect,nico,o studenta la medicina!sanatate!

 

mersi frumos nico!

 

si cat va plati ea pt interferon fara reducere?

cat despre reactiile adverse.. ce poti sa imi spui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×