Sari la conținut
Forum Roportal
kovacs carmen

Concediu in insula Corfu

Postări Recomandate

am fost profund dezamagita de conditiile oferite de firma de turism VARBITTOUR TIMISOARA la hotel CORAL din CORFU nu am avut frigider,ne-au mincat tintarii,nu au schimbat prosoapele decit o data in 7 zile(nu 8 citau spus),statiunea cam cu multe balarii ,in schimb personalul de acolo si-au dat toata silinta si au fost draguti,iar trupa cu care am fost a fost super OK.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

plec in corfu la sfarsitul lunii iulie si stau 10 zile. as vrea sa stiu cam cum sunt preturile pe acolo, ca sa imi fac asa un calcul cati bani de buzunar mi-ar trebui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
plec in corfu la sfarsitul lunii iulie si stau 10 zile. as vrea sa stiu cam cum sunt preturile pe acolo, ca sa imi fac asa un calcul cati bani de buzunar mi-ar trebui.

 

sal, am fost anul trecut in corfu in benitses...pot sa iti spun cam ce preturi erau pe acolo si in Corfu Town...

 

pt mancare la pranz felul principal este in jur de 7-8 euro...ti-as recomanda cotlet de miel marinat la gratar, souvlaki ( frigarui)... gyros ( un fel de kebap) ...o salata sau o garnitura este in jur de 2-3 euro, o bere este 2-3 euro desertul la fel ,o apa minerala la 2-3 euro... iti recomand si tzatziki daca iti place, mie mi-a placut f mult...e in jur de 4-6 euro ( o portie destul de mare), depinde de unde il iei... tot corfu este plin de taverne, care in principiu sunt mai ieftine decat restaurantele si mancarea e la fel de buna... inghetata e la 3 euro/2 cupe si e fff buna cea de la carte d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce merg in statiunea Acharavi din Corfu in viitorul apropiat sa-mi trimita un mesaj privat sau sa scrie la acest topic. Am o mare mare mare rugaminte. Va rog din suflet sa ma ajutati! Nu cer mare lucru. O sa spun mai incolo despre ce este vorba.

Cat despre Acharavi, e o statiune superba, oamenii de acolo sunt foarte draguti si amabili, sunt multi turisti englezi, iar plaja este incredibila.

Deci, care mergeti in Acharavi, dati va rog un semn! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destul de scump, pana si masline care acolo se gasesc la tot pasul costau cel putin vreo 3 euro.

 

In sidari e si viata de noapte, la o terasa canta muzica romaneasca :doh: iata dovada:

 

Editat de Alex Dro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×