Sari la conținut
Forum Roportal
Lily-Lily

Cum imi dau seama pe cine iubesc? Help!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe scurt, problema este urmatoarea: cu prietenul meu, cu care am o relatie de 5 ani, lucrurile nu mai merg asa de bine...asta nu inseamna, insa, ca nu il iubesc. Pt. mine, a insemnat cea mai mare dragoste a mea si am trecut prin multe pentru a fi impreuna. Totusi, in ultimele luni, ne-am departat tot mai mult, fiecare vrea altceva de la celalalt, dar amandoi ne dorim un lucru comun cu siguranta: sa regasim fericirea de la inceput...

 

Intre timp, am inceput sa ies cu un alt baiat, foarte diferit de el...mi-a fost destul de greu sa ma apropii de acest al doilea baiat, dar, fara sa imi dau seama, intr-un mod absolut natural, s-a intamplat...imi place sa stau cu el, atunci am impresia ca toate problemele sunt foarte foarte departe...imi dau seama ca, daca nu ar fi fost primul, si cat inseamna el pt. mine, nu as fi putut rezista nici o saptamana, dar asa, ma lupt si ma lupt pt. ca mi-e ingrozitor de frica sa nu fac o greseala...

 

Cum pot sa imi dau seama cu cine vrea inima mea? Exista o serie de indicatori pe care ii pot calcula, exista o serie de intrebari, foarte clare si precise, pe care sa mi le pot pune si raspunsul la ele sa imi dea RASPUNSUL la intrebarea mea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cheer: fato chill ca o sa mai ai baieti in viata ta oho si daca faci alegerea gresita asta e iti iei fundul la suturi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pot sa imi dau seama cu cine vrea inima mea? Exista o serie de indicatori pe care ii pot calcula, exista o serie de intrebari, foarte clare si precise, pe care sa mi le pot pune si raspunsul la ele sa imi dea RASPUNSUL la intrebarea mea?

 

e destul de complicat ...

daca ramai cu actualul , relatia oricum se va deterioara ... astfel vei regreta ca nu ai ales altceva .

daca il alegi pe celalalt , la un moment dat se va raci si relatia asta , iar atunci vei regreta ca nu ai ramas cu prietenul actual .

 

 

insa ce pana ta, esti tanara, ai timp suficient de regrete ... asculta'ti inima si alege !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe scurt, problema este urmatoarea: cu prietenul meu, cu care am o relatie de 5 ani, lucrurile nu mai merg asa de bine...asta nu inseamna, insa, ca nu il iubesc. Pt. mine, a insemnat cea mai mare dragoste a mea si am trecut prin multe pentru a fi impreuna. Totusi, in ultimele luni, ne-am departat tot mai mult, fiecare vrea altceva de la celalalt, dar amandoi ne dorim un lucru comun cu siguranta: sa regasim fericirea de la inceput...

 

Intre timp, am inceput sa ies cu un alt baiat, foarte diferit de el...mi-a fost destul de greu sa ma apropii de acest al doilea baiat, dar, fara sa imi dau seama, intr-un mod absolut natural, s-a intamplat...imi place sa stau cu el, atunci am impresia ca toate problemele sunt foarte foarte departe...imi dau seama ca, daca nu ar fi fost primul, si cat inseamna el pt. mine, nu as fi putut rezista nici o saptamana, dar asa, ma lupt si ma lupt pt. ca mi-e ingrozitor de frica sa nu fac o greseala...

 

Cum pot sa imi dau seama cu cine vrea inima mea? Exista o serie de indicatori pe care ii pot calcula, exista o serie de intrebari, foarte clare si precise, pe care sa mi le pot pune si raspunsul la ele sa imi dea RASPUNSUL la intrebarea mea?

 

e simplu:

 

indicatorii sunt fericirea si pretentiile

 

iti doresti fericirea in cuplu ... ai gasit o alta persoana cu care te simti asa ... dar ai vrea sa nu schimbi persoana sa ai vechiul prieten cu fericire cu tot... fericirea cu vechiul prieten insa e plina de pretentii ... ei bine la inceput nu cred ca aveai pretentii ...remember?

 

deci uita de pretentii si o sa ai iar fericirea...

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pot sa imi dau seama cu cine vrea inima mea?

 

 

An-tan-te

dize mane pe

dize mane compane

An tan te

 

Daca nu iese cu asta, incearca celalata varianta:

 

an

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
An-tan-te

dize mane pe

dize mane compane

An tan te

 

din oceanul pacific

a iesit un peste mic

si pe coada lui scria

te iubesc, nu ma uita !

 

:o:

 

ehe... ce vremuri maica, ce vremuri ... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pot sa imi dau seama cu cine vrea inima mea? Exista o serie de indicatori pe care ii pot calcula, exista o serie de intrebari, foarte clare si precise, pe care sa mi le pot pune si raspunsul la ele sa imi dea RASPUNSUL la intrebarea mea?

Cu cine vrea inima ta stii prea bine... tot ce trebuie sa faci este sa fii sincera cu tine si sa privesti lucrurile detasat (nu e usor sa faci asta dar se poate).

 

In ceea ce priveste indicatorii... poti aborda problema socionic. Faci o analiza la personalitatile celor 2 si vezi tipurile de relatii care se formeaza intre tine fiecare dintre ei. Apoi... sa zicem ca poate fi definita o scala valorica... sau sa zicem ca daca unul dintre ei formeza cu tine o relatie de cadran... e recomandat. :cheer:

 

Personal daca au trecut 5 ani si relatia s-a deteriorat... probabilitatea mare este sa fie o relatie cu deficit si singurul lucru care sa mai fie intre voi e doar obisnuinta. Ok... poate sunt si sentimente... dar probabil ca sunt la nivele scazute de vreme ce amandoi ati depus armele, de vreme ce nu mai sunteti dispusi sa luptati... de vreme ce vreti "altceva".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe scurt, problema este urmatoarea: cu prietenul meu, cu care am o relatie de 5 ani, lucrurile nu mai merg asa de bine...asta nu inseamna, insa, ca nu il iubesc. Pt. mine, a insemnat cea mai mare dragoste a mea si am trecut prin multe pentru a fi impreuna. Totusi, in ultimele luni, ne-am departat tot mai mult, fiecare vrea altceva de la celalalt, dar amandoi ne dorim un lucru comun cu siguranta: sa regasim fericirea de la inceput...

 

Intre timp, am inceput sa ies cu un alt baiat, foarte diferit de el...mi-a fost destul de greu sa ma apropii de acest al doilea baiat, dar, fara sa imi dau seama, intr-un mod absolut natural, s-a intamplat...imi place sa stau cu el, atunci am impresia ca toate problemele sunt foarte foarte departe...imi dau seama ca, daca nu ar fi fost primul, si cat inseamna el pt. mine, nu as fi putut rezista nici o saptamana, dar asa, ma lupt si ma lupt pt. ca mi-e ingrozitor de frica sa nu fac o greseala...

 

Cum pot sa imi dau seama cu cine vrea inima mea? Exista o serie de indicatori pe care ii pot calcula, exista o serie de intrebari, foarte clare si precise, pe care sa mi le pot pune si raspunsul la ele sa imi dea RASPUNSUL la intrebarea mea?

Tu treci prin ceea ce inseamna "nou".E normal sa fii entuziasmata de al doilea,poate fi si iubire pentru cel din urma,dar poate fi doar un foc de paie,ceva trecator.

Nu trebuie sa-ti fie frica de greseli, sunt deosebit de contructive si in plus trebuie sa-ti asumi un risc.

Eu tind sa cred ca nu-l iubesti pe nici unul.Cand iubesti,nu inseli.

Nici chiar cu gandul.Mai ales cu fapta. E regula mea de baza.Alergi dupa 2 iepuri,vrei sa iei totul,nu zic ca-i rau insa in final,cand vei intalni pe al treilea,vei renunta la cei 2. Sau vei continua relatia cu cel cu care esti de 5 ani.E foarte greu sa te desparti de cineva dupa atatia ani,iti trebuie multa putere,intervin prea multe.Dar o vei face daca stii ce-i mai bine pentru tine. Nu alerga dupa himere,gaseste-ti iubirea,ea nu exista pentru nici unul acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×