Sari la conținut
Forum Roportal
simiri

Siamezi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot vazut documentare despre siamezi. Unii sunt norocosi si pot fi despartiti. Dar din pacate sunt cazuri in care nu se poate face nimic. Ca mama daca ai afla in primele luni de sarcina ca copii sunt siamezi ce ai face? Ai avorta sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca o sa iti raspunda multi la acest topic indraznet. Unii dintre noi avem copii minunati, cum ne-am putea imagina lumea fara ei?

Ai copii?

 

Nu, nu am copii. Nici nu vreau sa am in viitorul apropiat. Dar nu pot sa nu ma gandesc si la astfel de cazuri nefericite, si de aceea vreau sa stiu cum ar reactiona alte femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca, daca nu as avea copii, as zice ca as renunta la sarcina.dar daca el e deja conceput, nu stiu daca decizia ar mai fi asta.

 

Da, dar nu te gandesti la ce viata vor avea apoi? Daca vor putea fi despartit nu e nicio problema. Dar daca nu pot? Nu vor avea o viata normala. Asta ii va afecta atat pe ei cat si pe cei apropiati lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca sunt siamezi nu ne da dreptul de a decide ,daca au dreptul la viata sau nu!

In primul rind ei sunt fiite vii si asa cum stiinta acum cunoaste o dezvoltare mult mai buna ,in comparatie cu anii trecuti,ar fi bine de a nu se comite avortul!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca sunt siamezi nu ne da dreptul de a decide ,daca au dreptul la viata sau nu!

In primul rind ei sunt fiite vii si asa cum stiinta acum cunoaste o dezvoltare mult mai buna ,in comparatie cu anii trecuti,ar fi bine de a nu se comite avortul!!!

 

Da in unele cazuri cand sunt uniti prin cap, spate sau prin unele organe se mai poate face ceva. Dar daca impart acelasi corp? Nu se poate face nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa fac avort, si sa ajung in iad dupa parerea bisericii, decat sa condamn la viata un suflet chinuit de un handicap grav, sau mai mult, doua suflete care nu vor avea niciodata sansa de a avea o viata normala. Cred ca m-ar chinui toata viata gandul ca din egoismul meu, din dorinta mea de a nu calca poruncile bisericii, am preferat sa aduc pe lume doua suflete care vor suferi permanent.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×