Sari la conținut
Forum Roportal
dandare

Despre dragoste si alti demoni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vali , tu ai inteles despre ce se discuta aici?! :(

ai dubii?

omu nu stie ce sa faca

o iarta sau nu ? io as mai completa scuze ca o fac pe postrea ta sa mearga mai departe ca nu va uita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai dubii?

omu nu stie ce sa faca

o iarta sau nu ? io as mai completa scuze ca o fac pe postrea ta sa mearga mai departe ca nu va uita

 

:(

Nu ma deranjeaza absolut deloc ca n-a fost virgina.

 

N-am scris nicaieri ca tipu ala ar fi fost primu din viata ei.

Apoi ma indoiesc ca vreo virgina ar spune "da" cand cineva i-ar propune sa aiba o relatie sexuala si atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:(

Nu ma deranjeaza absolut deloc ca n-a fost virgina.

 

N-am scris nicaieri ca tipu ala ar fi fost primu din viata ei.

Apoi ma indoiesc ca vreo virgina ar spune "da" cand cineva i-ar propune sa aiba o relatie sexuala si atat.

e nu stii de unde sare iepurele.

atunci ce anume doar ca nu a zis ca se da in barci cu oamu?

pai tu ai zis ca a renuntat la el deci te vrea pe tine.

raman la parerea ca nu o sa poti sa o ierti si daca va intrzia o sa iti faci griji ca pe unde a fost si cu cine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Problema e ca ma simt dezamagit si simt ca nu-i pot ierta lucrul asta...

 

 

e nu stii de unde sare iepurele.

atunci ce anume doar ca nu a zis ca se da in barci cu oamu?

pai tu ai zis ca a renuntat la el deci te vrea pe tine.

raman la parerea ca nu o sa poti sa o ierti si daca va intrzia o sa iti faci griji ca pe unde a fost si cu cine.

 

eu scriu in primul post ca nu o pot ierta si tu vii si-mi raspunzi ca ramai la parerea ca nu o pot ierta.

interesanta concluzie :(

nu e o problema de incredere, poate sa intarzie fara sa-mi fac griji.

nu stiu cum poti incerca sa dai sfaturi cuiva fara sa-l asculti (citesti).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, totusi stai sa inteleg ceva. Situatia ok din punctul tau de vedere era daca tu o cunosteai cand nu era de loc in mijlocul unei relatii (sentimentale, sexuale, hormonale, de nici un fel) - preferabil mai bine sa nici sa nu fi fost intr-o relatie de ceva vreme (luni, ani).

Sau mai bine sa-si fi tinut gura si sa nu-ti fi spus tie, ca sa te roada de atunci problema? :(

Editat de Deroude

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a gandit la faptul ca din cauza "trecutului" ei , tu nu vei mai putea avea incredere in ea si la prima chestie aparent nesemnificativa , tu te vei gandi ca ar putea fi din nou in bratele altui barbat.

Cand o persoana te dezamageste , incepi sa fii mai precaut , asta in majoritatea cazurilor.

Dar nu cred ca la voi poate fi pusa problema asa , pentru ca nu te-a inselat , a fost sincera cu tine si ti-a spus de relatia avuta cu acel tip. Ar fi putut foarte bine sa o ascunda , nu?!

Ai putea avea o discutie cu ea , spune-i ce te framanta si impreuna veti putea gasi o rezolvare. Daca te iubeste , va fi numai si numai cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca el nu va putea uitaproblema e ca el nu va putea uita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun, totusi stai sa inteleg ceva. Situatia ok din punctul tau de vedere era daca tu o cunosteai cand nu era de loc in mijlocul unei relatii (sentimentale, sexuale, hormonale, de nici un fel) - preferabil mai bine sa nici sa nu fi fost intr-o relatie de ceva vreme (luni, ani).Sau mai bine sa-si fi tinut gura si sa nu-ti fi spus tie, ca sa te roada de atunci problema? :(
Nu, tocmai, e bine ca mi-a spus, macar asha pot sa am incredere in ea.Nu as fi vrut sa nu fie in mijlocu unei relatii (se putea foarte bine sa aiba un prieten de 5 ani, eu sa ma indragostesc de ea, s-o cuceresc, si as fi fost foarte impacat cu asta :tease: ), ma deranjeaza ca a lasat sa se inteleaga ca era singura si libera dar totusi sa n-o grabesc, pentru ca mai apoi sa-mi spuna ca-shi elibera hormonii cu un aproape-necunoscut.
problema e ca el nu va putea uitaproblema e ca el nu va putea uita
asta simt si eu, de asta sunt aici :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pi io ce zic ? tre sa iti pui intrebarea poti cu adevarat sa o ierti daca raspunsul e da continua

dar dupa ce citesc paci e clar nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a gandit la faptul ca din cauza "trecutului" ei , tu nu vei mai putea avea incredere in ea si la prima chestie aparent nesemnificativa , tu te vei gandi ca ar putea fi din nou in bratele altui barbat.

Cand o persoana te dezamageste , incepi sa fii mai precaut , asta in majoritatea cazurilor.

Dar nu cred ca la voi poate fi pusa problema asa , pentru ca nu te-a inselat , a fost sincera cu tine si ti-a spus de relatia avuta cu acel tip. Ar fi putut foarte bine sa o ascunda , nu?!

Ai putea avea o discutie cu ea , spune-i ce te framanta si impreuna veti putea gasi o rezolvare. Daca te iubeste , va fi numai si numai cu tine.

A fost in bratele unui alt barbat nu pentru ca ar fi o usurateca ci pentru ca asa au fost circumstantele la momentul ala, deci nu sunt orbit de gelozie pe orice mascul din preajma.

Am discutat cu ea, dar nici asta nu prea ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×