Sari la conținut
Forum Roportal
tulipgirl

Care e animalul potrivit?

Postări Recomandate

Vreau sa-mi iau si eu un animal de casa si nu stiu ce ar fi mai bine. De unde se cumpara si mai ales cum se ingrijesc animalutele de casa?

Ma gandesc mai ales la caini si pisici, dar primesc si alte sugesti.

Tin sa precizez ca nu caut oferte ci sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dac nu vrei pisicuta sau caine,ia un hamster.E f usor sa il tii si nu face mizerie :tease:" :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai dac nu vrei pisicuta sau caine,ia un hamster.E f usor sa il tii si nu face mizerie :tease:" :tease:

[snapbacca]39518[/snapbacca]

Si cat traieste? Ce mananca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut si caine si pisica. Acum am un perusel mic si simpatic. Nu se compara cu nimic . Este un scumput si asta te sfatuiesc sa iei. Se intretin atat de usor, sunt atat de haiosi si simpatici...de inteligenta nu mai vorbesc, si te coplesesc cu dragostea lor daca simt ca sunt iubiti. Stau pe degetel, se imblanzezc daca ii iubesti, vin la tine pe umar, pe mana, mananca cu tine la masa, te pupa, am vazut un filmulet al unei cunostiinte unul care danseaza, vorbeste, se joaca cu masinutele, pune piciorul pe una si cu celalalt picior isi face vant si se deplaseaza. Efectiv este mortal !!! Daca imi dai o adresa de e-mail, ti le pot trimite si te vei convinge sigur ca asta este alegerea perfecta. Cine nu are si nu creste, nu va intelege ce minunatie este un perus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia ceva care poti sa vezi ca te iubeste o pisicuta care sa o tii in brate si cu care sa te joci si sa alinti(pentru apartament) sau un catel mare si frumos care sa se gudure pe langa tine si cu care sa te joci (pentru casa)

 

mentionez am 2 caini si o pisicuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru sfaturi.

Poate sa-mi zica cineva cum se ingrijeste o pisica.

Are nevoie de vacinuri?

Sunt mai multe rase?

Am inteles ca pisicile de rasa zgarie si sunt mai rele, asa e?

E mai bine sa iei pui(ca sa se invete cu tine)sau e mai complicat?

Orice informatie suplimentara este binevenita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi pentru sfaturi.

Poate sa-mi zica cineva cum se ingrijeste o pisica.

Are nevoie de vacinuri?

Sunt mai multe rase?

Am inteles ca pisicile de rasa zgarie si sunt mai rele, asa e?

E mai bine sa iei pui(ca sa se invete cu tine)sau e mai complicat?

Orice informatie suplimentara este binevenita.

[snapbacca]40081[/snapbacca]

 

Pisicile se vaccineaza in fiecare an (mai ales daca ies pe afara si deci riscul de a se imbolnavi este mai mare).

O lista cu rase de pisici gasesti aici:

http://www.cfainc.org/breeds.html

Pisicile sunt asa cum le inveti de mici. Eu am doua :tease: :tease: birmaneze si nici nu cred ca stiu sa zgarie. Cand ma joc cu ele si le enervez ma ling pe mana.

Este mai bine sa iei pui, dar vezi sa nu fie mai mic de 3 luni.

post-1990-1115368881_thumb.jpg

Editat de corinae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e mai bine un caine.. te apara... il cresti f usor... ai un partener intotdeuna la nadejdie :hi: si intotdeauna te face sa zambesti chiar daca esti cea mai sad.... so... este acum alegera ta :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×