Sari la conținut
Forum Roportal
unabletobenarcis

schimbare administrator password la win vista

Postări Recomandate

recent mi am schimbat parola cea scurta intr-una mai lunga si problema este urmatoarea: am uitat parola peste noapte. ma gandeam ca o solutie ar fi sa mi reinstalez windowsul dar asta ar insemna la cat de pretentios e vista ul sa mi formatez partitiile ceea ce nu vreau, si nu prea pot duce hdd ul la altcineva deoarece vorbim de un laptop si imi este cam greu sa fac toata treaba asta. oricum ideea e ca as prefera o alta solutie pe cat posibil, iar solutia nu o cunosc , de aceea va rog sa ma ajutati. va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
recent mi am schimbat parola cea scurta intr-una mai lunga si problema este urmatoarea: am uitat parola peste noapte. ma gandeam ca o solutie ar fi sa mi reinstalez windowsul dar asta ar insemna la cat de pretentios e vista ul sa mi formatez partitiile ceea ce nu vreau, si nu prea pot duce hdd ul la altcineva deoarece vorbim de un laptop si imi este cam greu sa fac toata treaba asta. oricum ideea e ca as prefera o alta solutie pe cat posibil, iar solutia nu o cunosc , de aceea va rog sa ma ajutati. va multumesc!

 

Vezi daca chestia asta http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bootdisk.html functioneaza si in Vista; in XP merge dar in Vista habar n-am...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×