Sari la conținut
Forum Roportal
Her

Despre moderatori mult prea toleranti

Postări Recomandate

M-am ales cu un warn...

Dintr-una anumit punct de vedere, este luat pe buna dreptate. Din alt punct de vedere nu.

Sa ma explic: am incasat la jigniri de la stimata doamna delia delia cat cuprinde fara ca sa raspund in vreun fel. In mod normal, orice moderator i-ar fi retras pe vecie dreptul utilizatorului delia delia de a ai intra pe acest web site. Nu dau exemple de limbaj, pentru ca nu ar avea nici o relevanta.

De altfel, nu am fost singurul jignit. Au mai fost si altii. Cum se poate ca, jignind o serie de utilizatori delia delia, sa mai aibe acces inca la acest forum fiind avertizata ca doar o singura dataca si mine desi, eu, nu am raspuns decat o singura data?! Sa inteleg ca exista unitati de masura diferite pentru mine si pentru ea?

Pe urma, faptul ca m-a jignit pe mine este una (dar jignirile personale tot nu trebuie permise!) dar mi-a jignit sotia. Si aici vreau sa fiu foarte clar: oridecate ori imi va fi jignita in vreun fel familia voi raspunde indiferent de consecinte. Asta pentru ca moderatorii trebuie sa isi asume raspunderea ca aceste lucruri sa nu se poata repeta.

Problema este ca oamenii care nu inteleg sa se conformeze regulilor acestui forum si folosesc, in mod repetat, un limbaj suburban ar trebui eliminati definitv de pe froum. Pentru totdeauna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am ales cu un warn...

Dintr-una anumit punct de vedere, este luat pe buna dreptate. Din alt punct de vedere nu.

Sa ma explic: am incasat la jigniri de la stimata doamna delia delia cat cuprinde fara ca sa raspund in vreun fel. In mod normal, orice moderator i-ar fi retras pe vecie dreptul utilizatorului delia delia de a ai intra pe acest web site. Nu dau exemple de limbaj, pentru ca nu ar avea nici o relevanta.

De altfel, nu am fost singurul jignit. Au mai fost si altii. Cum se poate ca, jignind o serie de utilizatori delia delia, sa mai aibe acces inca la acest forum fiind avertizata ca doar o singura dataca si mine desi, eu, nu am raspuns decat o singura data?! Sa inteleg ca exista unitati de masura diferite pentru mine si pentru ea?

Pe urma, faptul ca m-a jignit pe mine este una (dar jignirile personale tot nu trebuie permise!) dar mi-a jignit sotia. Si aici vreau sa fiu foarte clar: oridecate ori imi va fi jignita in vreun fel familia voi raspunde indiferent de consecinte. Asta pentru ca moderatorii trebuie sa isi asume raspunderea ca aceste lucruri sa nu se poata repeta.

Problema este ca oamenii care nu inteleg sa se conformeze regulilor acestui forum si folosesc, in mod repetat, un limbaj suburban ar trebui eliminati definitv de pe froum. Pentru totdeauna!

 

 

Domnule Marinimos, cand acuzi pe cineva aduci probe!

Ai mai deschis un topic dedicat mie, se pare ca ai facut o pasiune pentru subiectul "delia delia" alimentata de lipsa de alte subiecte!

Nu eu ti-am jignit sotia, tu ai facut-o la modul cel mai deplorabil cu putinta (cand afirmi ca sta cu tine doar pentru a-i da salariul, ca s-a casatorit cu tine doar pentru certificatul acela, cand afirmi ca "daca ai bunaciuni acasa nu mai te duci dupa altele etc).

Dar nu eu trebuie sa aduc probele, ci domnia ta. Citeste-ti postarile de pe topicul "curvelor", si vei vedea ca tu ti-ai facut publica situatia ta familiala. Tu ai expus-o pe sotia ta, nu eu.

 

Limbajul suburban il are cea pe care-ai trimis-o cu jalba-n bat pe topicul meu unde si-a varsat amarul strans in ea de ceva vreme.

Cand vei veni cu probe, vei fi credibil, pana atunnic, ramai doar un user care calomniaza!

De ce? Pentru ca nu poti suporta idea ca o femeie ti-a spus verde-n fata opinia ei.

Pentru ca nu se lasa intimidata de tine, Meritosul.

 

P.s.1 - trebuia sa afli pana acum ca - in momentul in care-ti pui pe tapet viata personala (cu trufie) totul devine public!

 

P.s.2 - o curiozitate: de ce ai trimis-o pe X-uleasca sa vocifereze in locul tau? (nu-ti puteai articula cuvintele, sau tastatura se blocase???)

 

Stimate Meritos, cu respectul pe care-l meriti, probeaza afirmatiile, daca nu - calomnie scrie pe topicul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Emma a fost mult prea ingaduitoare cu ambii. Her , tu ai luat warn-ul pentru aia scoasa din gura userei, lucru pentru care ai putea sa ceri scuze si ei , iar delia ,sa nu te superi dar sunt de acord cu Amarena. Omul isi stie traiul si malaiul acasa, poate avea nevoie de un loc de refulare ....nu avem noi voie sa judecam.Ar trebui sa-i ceri scuze pentru faza cu marinarii. Tu ai luat warn pentru asta.

La ambii a fost cat se poate de corect. Eu prevad mai multe la ambii , daca nu incetati.

 

Nu a trimis nimeni pe altul sa vocifereze in locul lor. NOI trebuie sa aratam respect pentru altii, inclusiv familiile lor.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Emma a fost mult prea ingaduitoare cu ambii. Her , tu ai luat warn-ul pentru aia scoasa din gura userei, lucru pentru care ai putea sa ceri scuze si ei , iar delia ,sa nu te superi dar sunt de acord cu Amarena. Omul isi stie traiul si malaiul acasa, poate avea nevoie de un loc de refulare ....nu avem noi voie sa judecam.Ar trebui sa-i ceri scuze pentru faza cu marinarii. Tu ai luat warn pentru asta.

La ambii a fost cat se poate de corect. Eu prevad mai multe la ambii , daca nu incetati.

 

 

Kilkoana, nu-mi voi cere scuze unui personaj fictiv (adica sotia).

Daca citati exact ceea ce am scris (in contextul respectiv) veti vedea ca nu am jignit pe nimeni, ci eu am fost jignita, ulterior am dat replica folosind un joc de cuvinte.

Nu trebuie sa ma disculp in fata unui om care nu da exemplu de respect in primul rand fata de familia lui!, care-i considera pe ceilalti useri idioti (pentru ca nu-si permit sa insele etc.)

E dreptul tau de a fi de acord cu cine doresti, si-ti respect acest drept (divergente pe topicul "curvelor", noi doua am mai avut, fara sa recurgem la apostrofari- divergente in mod civilizat)

Ma simt culpabila doar fata de cei ce fac curatenie pe acest forum, avand contributia deloc laudabila de a-i determina pe cei doi sa-si manifeste ridicolul la rang de MORALA, uzand de infamie.

 

 

Pana nu aduce probe Meritosul, se considera calomnie nu numai fata de mine, ci si fata de moderatori (pentru ca subiectul in speta sunt moderatorii si nu "delia delia")

Acet topic fiind deschis la "bla, bla" va avea traiectoria inerenta. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OOOOOOOOOK, alta incalcare a regulilor. :yes:

 

@delia delia & @ Her

 

2. Subiectele de discutie:

- Sunt interzise subiectele de discutie care prin esenta lor sunt menite sa produca scandal - atat initiatorii lor cat si cei care se prind in acest joc periculos vor fi sanctionati foarte drastic.

 

6. Reclamatii/moderare/sanctiuni:

- In cazul in care un utilizator incalca regulamentul adresati-va moderatorului acelei sectiuni (mesaj personal).

 

Regulament: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic788.html

 

 

Sfat: potoliti-va! :o:

 

Closed

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×