Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Care poate sa ma ajute ?

As avea nevoie de sfaturi ...

Am 13 ani.. , 72cag ,1,67... si nu prea am succes la fetite... :roll: daca poate sa ma ajute sa imi dea sfaturi... sau retete .... as vrea sa nu faceti misto si sa fiti sinceri... daca vreti sa ma ajutati trimite-ti mail: orange2004root@gmail.com si ca sa nu fiu rau va dau un mail de 2,5GB pe google.com sper sa ma ajutati.. sunt disperat.... ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca esti mai plinut pentru ca mananci mai mult sau sunt probleme de ordin intern?Ai fost la doctor sa vezi care e problema?Numai el iti poate spune daca e cazul sa slabesti sau nu.Poate ca asta e constitutia ta.Nu te mai critica atat.Sunt foarte multi oameni care sunt mai plini si cauzele sunt multe.Nu te apuca sa urmezi retete pentru ca exista riscul sa te anemiezi sau sa-ti dai peste cap organismul.Fa ce trebuie si ai grija!Esti in crestere si nu e cazul sa faci prostiute.Mananca atat cat simti ca te poti tine pe picioare,concetrat din toate substantele de baza si mai putina paine si dulciuri.Bafta! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu e sa nu MANANCI

trebuie cu orice pret sa uiti de foame, nu tu cand pleci de la scoala te indrepti grabit acasa cu gandul la mancare.., NU

pune mana pe o minge, da cu piciorul in ea pana o spargi, bea chiar cand nu mai poti de foame sucuri naturale, poti sa bei in orice cantitate, dar naturale sa fie si apa plata, fugi, fa sport, dar nu MANCA.., iar pe urma vei fi..,

un voinicel mandru si frumos ca tras prin inel.., am glumit, dar crede-ma alte solutii nu prea ai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care este cea mai eficienta metoda de a scapa de cailogramele in plus?

[snapbacca]48058[/snapbacca]

 

probabil miscarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in primul rind trebuie sa "pierzi" din greutate, ptr. ca sa fii si sa te simti tu sanatos, nu ptr. fetite !!! cum a mai fost mentionat si mai sus "intra" bine in miscare, si in cazul tau o sa beneficiezi si mai mult si repede daca te apuci sa ridici greutati, si incearca sa fii atent cu ce maninci, fii mai strict la inceput, pina ajungi la greutatea "ta" ideala.... primele 2-3 saptamini o sa ti se para cel mai greu...iti doresc mult success.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care poate sa ma ajute ?

As avea nevoie de sfaturi ...

Am 13 ani.. , 72cag ,1,67... si nu prea am succes la fetite... :o: daca poate sa ma ajute sa imi dea sfaturi... sau retete .... as vrea sa nu faceti misto si sa fiti sinceri... daca vreti sa ma ajutati trimite-ti mail: orange2004root@gmail.com si ca sa nu fiu rau va dau un mail de 2,5GB pe google.com sper sa ma ajutati.. sunt disperat.... !

Editat de daiana(deedaly)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am 13 ani si sunt in aceeasi situatie.

Ia zi, ce ai facut, cum iti merge? Eu incerc sa ma misc mai mult - mi-e rusine sa merg la bazin, tin si o dieta - adica incerc sa nu mai bag dulciuri si sucuri...

mai vorbim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am incercat dieta cu 3 zile,3 zile 3 zile.... dar am facut doar cate o zi :wub:) Numai ca nu am rezistat; cand trebuia sa mananc numai lactate, a fost oribil ...nu prea imi plac....... Si cheltuiam destul de multi bani. Oricum a fost lipsa de vointa din partea mea, nu`mi trebuie sa slabesc decat 2cam.

 

O dieta buna, ...mananci cam tot ce vrei, paine cat mai putina, iar dupa ora 17-18 nu mananci decat mere. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×