Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Despre Rabdare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hmm...Miss Take, daca el e sufletul tau pereche, THE ONE, marea ta dragoste, NU-TI VA SPUNE ca timpul lui a trecut, va simti ca timpul lui abia a venit. NU imi cer scuze pentru parerea mea, nici pentru imoralitatea ei, ca nu despre asta vorbim acum.Nu sunt de acord cu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
degeaba :D ... nu te ajuta cu nimic bazdacul
cred ca nu mai ajuta nimic... ma droghez cu amagiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti de acord ca in dragoste si razboi e totul permis,dar vezi exceptia. Pai de exceptia asta pot avea parte foarte multi oameni. Cand vine vorba de sufletul pereche,e permis orice,nu? Pai si-atunci...?! Ori calci peste cadavre,ori ba.Timpul e dusman. Da,intr-adevar,daca e sufletul meu pereche,va simti ca timpul lui abia acum a venit. Trebuie sa fie lipsit de scrupule,ca si mine,cred...daca isi paraseste sotia,copiii si arunca la naiba totul ! Deci asemanare,identificare.ops,ce fac? inevitabil ajung in acelasi punct...suflet-pereche... De ce asociez rabdarea cu sufletul pereche? De ce sunt insetata?

 

hmm...o sa te mai toceasca timpul asta de care spui si o sa-ti mai dea si nuante de gri :D.

 

nu e nevoie mereu sa calci pe cadavre, cel putin incerci sa nu o faci...nu e vorba de scrupule sau lipsa lor...sau nu in sensul asumat...e vb doar de imposibilitatea de a face altceva (chiar daca ai o tona de scrupule).

 

ce vreau sa spun e ca in situatii limita, nu ai posibilitatea sa faci altceva care poate ar fi moral, dar asta nu inseamna ca esti lipsit/a de scrupule sau ca esti fundamental rau/rea.

 

(trust me, tu o sa-ti gasesti sufletul pereche, as putea paria, numai cei ce-si doresc asta cu adevarat au parte de el...chiar conteaza CAND si in CE CONDITII se va intampla?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(trust me, tu o sa-ti gasesti sufletul pereche, as putea paria, numai cei ce-si doresc asta cu adevarat au parte de el...chiar conteaza CAND si in CE CONDITII se va intampla?)
Stiu,asa cred si simt si eu.

 

Cand si in ce conditii nu... importanta e rabdarea mea....ma gandesc eu... sa nu ajung sa ma irosesc de atata bazdac,vorba ellei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand si in ce conditii nu... importanta e rabdarea mea....ma gandesc eu... sa nu ajung sa ma irosesc de atata bazdac,vorba ellei.

Ce cand, ce conditii?Miss crezi ca nerabdarea rezolva problema,asteptari? din contra,aduce zbucium si o tot mai mare neancredere in tine ,insuti!Problema timpului este relativa.Sti, rabdarea poate sa-ti fie benefica.DE ce sa ne gandim la irosire,cand suntem mereu tineri.-----Sa-ti spun o poveste.----Eram odata ,la Buzias;la o masa,2 batranei ,la 80 de ani.se tineau de mana ***asa ne tinem de aproape 60 de ani*** mi-au spus.Aveau pemasa un soi de bec,de pe vremuri,inauntru cu o dansatoare,inca mai functiona.***mi-a daruit-o iubitul meu ,inainte de plecarea in razboi;l-am asteptat sa iata ca inca mai danseaza.N-am sa uit in viata mea ,acea lumina din privirea lor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cati au rabdarea de a astepta persoana potrivita,jumatatea,sufletul pereche? Cati au rabdarea sa caute pentru a atinge perfectiunea dupa care tanjesc?

Da .EU

Crezi ca o poti face la fel la orice varsta? Eu cred ca nu. Fiecare moment/lucru are timpul lui.

Ba da ,poti face orice vrei ..indiferent de varsta ,conteaza cat esti de cerebral si cat de liber ai spiritul ..restul sunt lucruri neinsemnate . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da .EU

 

Ba da ,poti face orice vrei ..indiferent de varsta ,conteaza cat esti de cerebral si cat de liber ai spiritul ..restul sunt lucruri neinsemnate . :crazy:

Ioi.Cata convingere,admirabil,as zice! Felicitari!

 

E cel mai frumos post de pana acum :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba este foarte relevant. Putini sunt in stare s-o ia de la capat,doar pentru ca au gasit ce cautau.Si da,are legatura cu timpul.

Iti dau un exemplu. Eu am 22 de ani. Imi gasesc sufletul pereche in persoana unui barbat de 40 de ani,casatorit,cu copii,un om care se complace in propria-i viata,dar care nu e nici pe departe fericit. daca el e sufletul meu pereche,inseamna ca avem lucruri in comun,inseamna ca suntem la fel.Si totusi,eu is singura,el nu. Imi va spune(poate) ca timpul lui a trecut,ca nu mai vede lucrurile ca la 20 de ani,dar ca are curaj sa faca totul pentru a fi cu mine.

El n-a avut rabdare sa ma caute si s-a casatorit.Are legatura cu timpul. Odata cu el,apare si resemnarea.

vezi,tocmai ca nu oricine o poate face la orice varsta,despre asta e vorba!

 

Miss Take, rabdarea isi are rostul ei....dar, daca nu lupti pt. ce-ti doresti....daca te resemnezi, aceasta nu mai are nici o importanta...poti fi rabdator daca nu-ti doresti cu adevarat ceva.insa,....in momentul in care stii cu adevarat ce vrei.....faci pe dracu'n patru....dai naibii rabdarea...calci peste orice (chiar daca toata lumea te blameaza)....si-ti vezi de viata...

insa, asta nu inseamna ca atunci cand ai ajuns sa-ti vezi visul cu ochii.....esti intr-adevar fericit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×