Sari la conținut
Forum Roportal
stenelaus

Computerul se blocheaza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si eu am aceeasi problema...nu mai stiu ca sa fac. intru...ma joc 10-15 sau maxim 20 de minute si dupa aceea se blocheaza. pur si simplu sta si nu mai poti sa ii faci nimic...ii dau restart si din nou 10-15 min. Si partea rea e ca nu pot scana cu antivirus pentru ca dureaza mai mult si nu pot sa vad daca este virus. nu stiu ce sa fac...va rog ajutati-ma !! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

verifica mai intai temperaturile din el

si o curatenie merita si el

nu iubeste deloc praful

altfel miroase a placa de baza

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am aceeasi problema...nu mai stiu ca sa fac. intru...ma joc 10-15 sau maxim 20 de minute si dupa aceea se blocheaza. pur si simplu sta si nu mai poti sa ii faci nimic...ii dau restart si din nou 10-15 min. Si partea rea e ca nu pot scana cu antivirus pentru ca dureaza mai mult si nu pot sa vad daca este virus. nu stiu ce sa fac...va rog ajutati-ma !! :bye:

 

 

Sfat foarte bun : boot cu CD cu Windows , formatezi partitia eventual o stergi si o creezi , Format NTFS quick , si ai rezolvat dai Start setup si reinstalezi wingozul :P . Iar pe viitor ia-ti un antivirus care mananca resurse putine e.g : Nod 32 care este foarte bun , si un registry cleaner sau mecanic . Si nu tot instala si dezinstala programele . A , si mai da-i si lui cate o defragmentare din cand in cand :no:

 

Totodata verifica daca functioneaza cooler-ul pe procesor . daca merge arunca o privire in BIOS (cand dai drumul la calculator apesi tasta DEL si iti intra in BIOS) sa vezi daca nu cumva cineva ti-a modificat temperatura de racire la care sa se intrerupa functionarea . Mie mi s-a intamplat de maxim 2-3 ori asta vara cand era f cald si mi-=am modificat temperatura la 70 C si nu mai e nici o problema . Dar pt ca acum este iarna inseamna ca ori ai virus ori este vorba de conflict de programe. Prin urmare reinstalarea wingozului asa cum ti-am mai zis ramane unica solutie buna. Asta este sfatul meu :P

Editat de Aend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×