Sari la conținut
Forum Roportal
stenelaus

Computerul se blocheaza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu de ce comp. se blocheaza in felul urmator: deschid, umblu pe net, ma joc, ascult muzica, sau orice, si dupa 5-10 min. ...POC SURPRIZA; monitorul intepeneste, tastatura nu raspunde la numlock sau altele, mouseul nimic, si se bocheaza tot ceea ce utilizam in momentul acela.

Ce pot sa fac si ce trebuie sa fac sau CE ARE??? :flowers: :airkiss:

 

are virusi sau drivere de sistem sau hardware alterate !

reincarca sistemul de operrare ca un prim pas si vezi ce rezulatat obtii

salutare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai overclock-ul ala este bun pentru putin timp......vezi sa nu-ti crape placa video

mai intai curata-l de praf cu ceva care sufla aer cu putere....si monteaza un ventilator pe placa video....

scoate ramul de 128....

sau baga doar unul de 512

.............................

eu recomand schimbarea calculatorului,.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de ce comp. se blocheaza in felul urmator: deschid, umblu pe net, ma joc, ascult muzica, sau orice, si dupa 5-10 min. ...POC SURPRIZA; monitorul intepeneste, tastatura nu raspunde la numlock sau altele, mouseul nimic, si se bocheaza tot ceea ce utilizam in momentul acela.

Ce pot sa fac si ce trebuie sa fac sau CE ARE??? :flowers: :airkiss:

 

As zice sa-ti pui o aplicatie care monitorizeaza temperatura procesorului. Si sa faci niste teste stress pentru cpu si memorie. Formatatea e un sfat prea simplu si cam radical....

Eu nu recomand nimic 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat problema intepenirii: acum 4 luni mi-am cumparat un radiator cu un gabarit mai mare pentru procesor si se pare ca temperatura :P era de vina. Va multumesc pentru raspunsuri!

Editat de stenelaus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce ati sarit toti... virus! formatare! ;)

Cred ca astea sunt ultimele probleme din cauza carora se blocheaza un sistem... cel mai adesea este vb de temperaturi ridicate... deci daca vi se blocheaza pc'ul, primul pas este sa verificati temperatura procesorului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.. deci daca vi se blocheaza pc'ul, primul pas este sa verificati temperatura procesorului...

mai ales ca e un AMD . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca formatarea ca poate se rezolva. Totusi si eu am avut aceeasi problema si s-a dovedit a fi din cauza lipsei de racire...Solutia mea o gasiti in poza atasata :o:

 

 

 

sa fim seriosi totus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca formatarea ca poate se rezolva. Totusi si eu am avut aceeasi problema si s-a dovedit a fi din cauza lipsei de racire...Solutia mea o gasiti in poza atasata :blink:

 

se poate si altfel omule pe bune... :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×