Sari la conținut
Forum Roportal
Yrn

alergie la metal

Postări Recomandate

Si pt ca foliculita nu mi-e de ajuns, mai am si alergie la metal... daca port un lant, bratara, curea, orice accesoriu metalic... in locul respectiv imi apare o iritatie care ma mananca ingrozitor... ulterior se transforma in rana deschisa, purulenta. chiar daca se vindeca la un moment dat, urma ramane!

 

dermatologul a fost foarte optimist: nu mai purta niciodata metal! evident... este o prostie!

 

stiti cumva ce as putea face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acelasi raspuns ti-l pot da si eu :cheer: nu mai purta metale. Singurele bijuterii pe care le pot purta sunt din aur. Nici macar un ceas cu bratara metalica nu pot purta pentru ca fac alergie. :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit si eu...am alergie la nichel...

 

aveam intr`o perioada si la argint.. nu puteam purta cercei decat de aur... acum nu mai am alergie decat la nichel.. a trecut cealalta,.. cu timpul :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pt ca foliculita nu mi-e de ajuns, mai am si alergie la metal... daca port un lant, bratara, curea, orice accesoriu metalic... in locul respectiv imi apare o iritatie care ma mananca ingrozitor... ulterior se transforma in rana deschisa, purulenta. chiar daca se vindeca la un moment dat, urma ramane!

 

dermatologul a fost foarte optimist: nu mai purta niciodata metal! evident... este o prostie!

 

stiti cumva ce as putea face?

lasa tu dermatologul...du-te la un alergolog si o sa-ti dea un tratament si dupa aproximativ un an, daca nu e avansat vei putea purta din nou tot ce vrei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai...la dermatolog rezolvi :doh: de unde alergolog ?? :o: :doh:

eu stiu ca atunci cand esti alergic trebuie sa mergi la un alergolog...deoarece de fapt nu e nici o boala de piele ci anticorpii tai functioneaza aiurea....

un dermatolog nu e asa pregatit pentru asa ceva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da... cel putin cel la care am fost eu.. :doh:

eu m-am saturat si alergologi...cum intri in cabinet...gata sar...internare

nu ma mai duc nicaieri

SUNT SANATOS...din perspectiva mea....ei nu sunt de acord cu mine :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei nu sunt de acord....dar cei de langa tine ce zic???

ma cristina...cat nu-mi bagi flori in fata sunt sanatos tun

deci unde e problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×