Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

spune in ascuns "te iubesc"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubirea, singurul lucru ce inca se mai chinuie sa traiasca...

Intr-o lume in care se pune accentul din ce in ce mai mult pe tehnologie, avere, putere...iubirea tinde sa ajunga undeva printre ultimile locuri.De ce? Nu mai suntem capabili sa iubim? Ne concentram atentia in alte zeci de mii de locuri dar iubirea nu-si gaseste locul in noi. Se spune ca, daca vrei sa fii iubit, trebuie sa iubesti. Cum toata lumea cauta iubirea si nimeni nu o ofera...de unde sa fie? Toti ne-am invatat sa spunem/sa gandim ca cineva ne iubeste, dar poate noi nu suntem capabili de a iubi pe altcineva, tocmai din cauza ca noi doar asteptam sa ni se ofere ceva, fara a da nimic in schimb.

Ideea de a spune "Te iubesc", chiar si in gand, e o idee foarte buna. Daca s-ar intampla asta pe o scara larga, toti oamenii ar fi capabili sa iubeasca, nu cred ca ar mai exista mii si sute de mii de oameni care inca mai asteapta ca cineva sa le ofere iubire neconditionata. Tot noi trebuie sa facem asta...oferind iubire, vei fi iubit! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... si ai primit raspunsuri "rationale"......
am observat ... egoul creierasul gaseste repede motive ca sa se simta util, nu-i place dat la o parte :)

 

 

Probabil ca daca fiecare din noi am incerca macar cu o singura persoana sa spunem in ascuns "te iubesc" , am vedea cum functioneaza . Se poate spune ca este si o spalare a creierului , dar in acelasi timp poate fi mai degraba o purificare a sentimentelor , pana la urma gandurile noastre sunt parte din noi si le putem ajuta sa functioneze in favoarea noastra . Este intr-adevar lumea plina de cretini , egoisti , rai si fatarnici , dar daca ceilalti nu fac nimic , probabil randurile lor se vor ingrosa din ce in ce mai mult .

Prin urmare voi incerca sa spun in ascuns " te iubesc " pentru ca lucrul acesta ma face sa ma simt mai bine .:cheer:

 

:bye: un mesaj complet

 

Iubirea, singurul lucru ce inca se mai chinuie sa traiasca...

 

Ideea de a spune "Te iubesc", chiar si in gand, e o idee foarte buna. Daca s-ar intampla asta pe o scara larga, toti oamenii ar fi capabili sa iubeasca, nu cred ca ar mai exista mii si sute de mii de oameni care inca mai asteapta ca cineva sa le ofere iubire neconditionata. Tot noi trebuie sa facem asta...oferind iubire, vei fi iubit! :P

 

intredevar daca am contientiza odat pentru totdeauna ca exteriorul nu este decat o proiectie a interiorului nostru...am sti de unde sa incepem :D :o:

 

va iubesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×