Sari la conținut
Forum Roportal
fialminda

Inscriere la OSIM

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pot sa ma inscriu la OSIM singura, fara sa apelez la un consultant?

 

sa te inscrii tu, adica cum ? vrei sa te faci consilier sau vrei sa-ti inregistrezi ceva ?

daca doar vrei sa iti inregistrezi o marca sau altceva o poti face si singura ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa te inscrii tu, adica cum ? vrei sa te faci consilier sau vrei sa-ti inregistrezi ceva ?

daca doar vrei sa iti inregistrezi o marca sau altceva o poti face si singura ...

scuze, m-am exprimat gresit, vreau sa inregistrez o marca. Am inteles ca este destul de complicat si ca plata ajunge si pana la 2.500 ron, este oare adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuze, m-am exprimat gresit, vreau sa inregistrez o marca. Am inteles ca este destul de complicat si ca plata ajunge si pana la 2.500 ron, este oare adevarat?

 

trebuie sa faci anumiti pasi dar intra pe siteul lor si ai acolo toate informatiile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai situl te ajuta mult

e un proces destul de lent dar te poti descurca si singura

primul pas este sa faci cererea care e tip si o gasesti pe site

o completezi si o inregistrezi

fiecare etapa dureaza maxim trei luni si daca ai noroc si marca pe care vrei sa o inregistrezi nu e asemanatoare cu alta si nu se gaseste cineva care sa ti-o conteste poti obtine certificatul de inregistrare sau mai bine zis decizia in vreo 6 luni.

te poti descurca si fara consilier in proprietate intelectuala, la ei e bine sa aplelezi cand primesti vreo contestatie.

eu te-as sfatui inainte de inregistrare sa comanzi o cercetare a numelui si eventual a imaginii daca ai vreuna, sa nu te trezesti cu surprize ca exista ceva la fel ca al tau. cercetarea costa ceva intr-adevar, din pacate nu mai sunt la curent cu preturile, dar te poate scuti pe viitor de neplaceri.

 

multa bafta si daca ai intrebari te rog ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×