Sari la conținut
Forum Roportal
Hanah

Centrul Ana Aslan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

Peste cateva zile iau concediu si as vrea sa ajung neaparat la Centrul Ana Aslan, din Eforie Nord. Am tot cautat informatii despre centru si ce tratamente ofera, insa nu reusesc sa aflu mare lucru. Am aflat din Ana Aslan Health Spa cum ca ar fi in interiorul Hotelului Europa. Ar putea cineva sa-mi dea mia multe detalii, eventual cineva din Eforie...Multam frumos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

 

Peste cateva zile iau concediu si as vrea sa ajung neaparat la Centrul Ana Aslan, din Eforie Nord. Am tot cautat informatii despre centru si ce tratamente ofera, insa nu reusesc sa aflu mare lucru. Am aflat din Ana Aslan Health Spa cum ca ar fi in interiorul Hotelului Europa. Ar putea cineva sa-mi dea mia multe detalii, eventual cineva din Eforie...Multam frumos!

 

My dear, am fost la Wellness Club-ul din Eforie Nord in sept-nov anul trecut. :doh:

 

Iti pot confirma ca este intr-adevar la subsolul hotelului Europa, intr-un cadru modern, extrem de ingrijit, mediu care denota atentie la detalii si grija pentru pacient :doh: ... programul de intretinere e complex, si in functie de ce iti alegi vei si plati, incepand cu masaje corporale cu uleiuri aromate si tamaduitoare :doh: , apoi dusul Vichy cu masaj simultan jetul de apa si maseurul cu ulei :D, sala cu aparate fitness, fizioterapie complexa, masaje cu namol (grrrrr, bleah! ... dar cu efect exceptional!), bai de namol, dusuri subacvale, tratamente cosmetice, administrare Gerovital sau Aslavital injectabil si la alegere un set intreg de analize (contra cost)... ce sa-ti mai zic, eu le-am incercat pe toate, a fost divin, in septembrie ajung din nou acolo... :D

 

mai intreaba-ma daca mai vrei sa stii ceva, dar punctual ...

 

cu bine :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
My dear, am fost la Wellness Club-ul din Eforie Nord in sept-nov anul trecut. :stars:

 

Iti pot confirma ca este intr-adevar la subsolul hotelului Europa, intr-un cadru modern, extrem de ingrijit, mediu care denota atentie la detalii si grija pentru pacient :crazy: ... programul de intretinere e complex, si in functie de ce iti alegi vei si plati, incepand cu masaje corporale cu uleiuri aromate si tamaduitoare :stars: , apoi dusul Vichy cu masaj simultan jetul de apa si maseurul cu ulei ;), sala cu aparate fitness, fizioterapie complexa, masaje cu namol (grrrrr, bleah! ... dar cu efect exceptional!), bai de namol, dusuri subacvale, tratamente cosmetice, administrare Gerovital sau Aslavital injectabil si la alegere un set intreg de analize (contra cost)... ce sa-ti mai zic, eu le-am incercat pe toate, a fost divin, in septembrie ajung din nou acolo... :tease:

 

mai intreaba-ma daca mai vrei sa stii ceva, dar punctual ...

 

cu bine :(

 

Buna ziua,

 

brigitte, imi poti spune si mie cum ai ajuns acolo? ai avut bilet de tratament sau cum se procedeaza? cat ai stat si cat ai platit? pe mine ma intereseaza pentru soacra mea care este bolnava; i s=a declansat alzheimer si as vrea sa o putem "rasfata" putin. si cum ea este tratata la spital, chiar la sectia de boli mintale "ana aslan", ma intreb daca as putea sa ii fac rost de un bilet de tratament, poate in toamna-iarna. ma gandesc si eu ca vara nu am sanse sa-i fac rost de un bilet, ca ar trbui sa platim prea mult si nu cam e cazul ;), dar iarna...ce m-as bucura sa ii putem oferi ceva rasfat :lol2:

 

te rog mult sa-mi dai mai multe detalii. merci din suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua,

 

brigitte, imi poti spune si mie cum ai ajuns acolo? ai avut bilet de tratament sau cum se procedeaza? cat ai stat si cat ai platit? pe mine ma intereseaza pentru soacra mea care este bolnava; i s=a declansat alzheimer si as vrea sa o putem "rasfata" putin. si cum ea este tratata la spital, chiar la sectia de boli mintale "ana aslan", ma intreb daca as putea sa ii fac rost de un bilet de tratament, poate in toamna-iarna. ma gandesc si eu ca vara nu am sanse sa-i fac rost de un bilet, ca ar trbui sa platim prea mult si nu cam e cazul :), dar iarna...ce m-as bucura sa ii putem oferi ceva rasfat :D

 

te rog mult sa-mi dai mai multe detalii. merci din suflet.

 

 

Simona,

 

procedura e simpla, ma rog stii tu .. o atentie, o maslina la doctorul de familie care iti da un bilet de recomandare tratament la centrul de sanatate "Ana Aslan" Eforie Nord, Hotel Europa. Mai departe pentru a obtine bilet poti contacta o agentie de turism si aici iti recomand cu caldura J'Info Tour pe care ii rogi sa iti ofere alternativele sejururilor (tratamente, nr zile, demi-pensiune, pensiune completa, etc)

 

Acum chiar nu stiu ce sa-ti zic daca e vorba de soacra ta... hmm, eu am fost mai degraba pentru detoxifiere, relaxare, saruri, creme, alge, dusuri Vichy, piscina, jacuzzi, deci nu pentru o boala anume... personalul lor calificat nu ofera decat asistenta la cabinetele sau salile de proceduri, acolo nu e propriu-zis un spital cu medici de alte specialitati decat fizioterepie sau asistente medicale care sa asigure ingrijirea medicala pe saloane, ma intelegi...

 

Nestiind sigur ce inseamna mai exact afectiunea de care mi-ai zis ca a fost afectata soacra ta, iti sugerez sa intrebi un medic daca e oportun sau nu sa o duci acolo...

 

am stat 12 nopti si 13 zile, am avut demi-pensiune, cazare in hotel Europa, tratament complet si am platit 1.200 eur.

 

daca te mai pot ajuta...

 

cu bine :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
My dear, am fost la Wellness Club-ul din Eforie Nord in sept-nov anul trecut. :x

 

Iti pot confirma ca este intr-adevar la subsolul hotelului Europa, intr-un cadru modern, extrem de ingrijit, mediu care denota atentie la detalii si grija pentru pacient ;) ... programul de intretinere e complex, si in functie de ce iti alegi vei si plati, incepand cu masaje corporale cu uleiuri aromate si tamaduitoare :doh: , apoi dusul Vichy cu masaj simultan jetul de apa si maseurul cu ulei :), sala cu aparate fitness, fizioterapie complexa, masaje cu namol (grrrrr, bleah! ... dar cu efect exceptional!), bai de namol, dusuri subacvale, tratamente cosmetice, administrare Gerovital sau Aslavital injectabil si la alegere un set intreg de analize (contra cost)... ce sa-ti mai zic, eu le-am incercat pe toate, a fost divin, in septembrie ajung din nou acolo... :lol2:

 

mai intreaba-ma daca mai vrei sa stii ceva, dar punctual ...

 

cu bine :dance2:

buna brigitte,as dori sa merg si eu la ana aslan chiar daca nu mai este cald sau sezon banuiesc ca poti merge si iarna ideea e ca pe mine nu ma intereseaza fitness ci numai tratament cosmetice si masaje eventual un tratament ptr spondiloza si sinuzita imi poti spune cat ai platit ptr analize si ce fel de analize ai facut daca ai facut...multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

Am si eu o intrebare: poate sa-mi spuna cineva "asa in mare" cam cat costa o procedura pentru coloana vertebrala, la Institutul Ana Aslan din Bucuresti? Stiu ca aceste proceduri se fac in cadrul unui tratament, dar pe mine m-ar interesa asa in mare cam cat costa aceasta procedura sa stiu cam peste ce suma sa ma astept daca urmez un tratament in jur de 10 sedinte.

 

Multumesc!

O zi superba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×